היעלמות תיקים רגישים של בכירי אכיפת החוק מעוררת משבר ביורופול

תיקים רגישים המכילים מידע אישי של בכירי אכיפת החוק שהיו אמורים להיות תחת מנעול ובריח, בחדר אחסון מאובטח עמוק בתוך מטה היורופול בהאג – נעלמו. היורופול היא אחת מהסוכנויות הגדולות של האיחוד האירופי. הסוכנות מתאמת חקירות ופעולות בינלאומיות גדולות עם רשויות משטרה לאומיות ושותפים כמו האינטרפול וה- FBI בארצות הברית. על פי הערה פנימית של הסוכנות שנראתה על ידי POLITICO ושיחות עם הצוות הנוכחי ואנשי צוות לשעבר, דלפו תיקי כוח האדם של מנכ"לית יורופול – קתרין דה בול ושל בכירים אחרים מתישהו לפני ספטמבר: "ב- 6 בספטמבר 2023 הודיעו למנהלת היורופול כי נעלמו תיקים אישיים של מספר אנשי צוות יורופול", נכתב במזכר. כאשר בדקו גורמים רשמיים את כל רישומי הסוכנות, התגלו קבצים חסרים נוספים.

התקרית הייתה לשיחת הסוכנות שבסיסה בהאג, כשהצוות מחליף הערות אודות האופן שבו נעלמו התיקים – ומעל לכל, מנסה להבין כיצד נקלעה רשות אכיפת החוק המרכזית באירופה לדלף מידע שכזה. "בהתחשב בתפקידו של היורופול כרשות אכיפת חוק, מהווה היעלמות תיקים אישיים של אנשי צוות אירוע חמור של אבטחת מידע", נכתב במזכר ששותף במערכת ההודעות הפנימית ומתוארך ל- 18 בספטמבר.

POLITICO שוחחו עם ארבעה בכירים של היורופול בהווה ובעבר, המודעים לאירוע. חלק מהתיקים האבודים הופיעו שוב כאשר אזרח מצא אותם נטושים במקום ציבורי בהאג והביא אותם לתחנת משטרה מקומית, אמרו ארבעת הפקידים. לא היה ברור מיד כמה זמן נעדרו התיקים וגם מדוע הם נלקחו מתוך המוסד. בתגובה לשאלות POLITICO אמר דובר משטרת האג – סטיבן ואן סנטן: "משטרת האג הייתה מעורבת בכמה פרטים הקשורים לחקירה פנימית מתמשכת של היורופול". יש לציין כי קבצי משאבי אנוש יכולים להכיל מידע אודות בקשת העבודה של הפקיד, הכשרה רלוונטית, תאריכי לידה, מצב נישואין, אנשי משפחה, כתובת מגורים נוכחית ומידע רגיל אחר המאוחסן על ידי משאבי אנוש, אמר אחד הפקידים. בעקבות התקרית הוצא ראש משאבי אנוש בסוכנות – מסימיליאנו בטין, לחופשה מנהלית, אמרו ארבעת הפקידים.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

דלף מידע חמור מאד מהיורופול
דילוג לתוכן