יועץ אבטחת סייבר נעצר לאחר שסחט חברת IT

יועץ לשעבר לאבטחת סייבר נעצר לאחר שניסה לסחוט חברת IT הנסחרת בבורסה, על ידי איום לחשוף נתונים סודיים וקנייניים אלא אם ישלמו לו 1,500,000 דולר. וינסנט קנאדי, בן 57, נשכר במטרה להעריך ולתקן נקודות תורפה פוטנציאליות אצל ספק שירותי תשתיות טכנולוגיות מידע רב לאומיות בניו יורק. לאחר סיום העסקתו ב- 23 ביוני 2023, השתמש קנדי במחשב נייד שהוקצה עבורו כדי להוריד ממערכת המחשוב של חברת ה- IT מידע קנייני וסודי, כולל מפות אדריכליות, סודות מסחריים ורשימות של פגיעויות פוטנציאליות. משרד המשפטים טוען כי קנאדי איים לחשוף את המידע הרגיש הזה בפומבי אלא אם החברה תסכים לשלם לו 1.5 מיליון דולר כפשרה על מה שלטענתו הייתה אפליה בעבודה.

כאשר התעמת עם גניבת המידע, הסלים קנאדי על פי הדיווחים את דרישותיו, ניתק את הגישה למחשב הנייד ועסק בהליך סחיטה ממושך שכלל איומים משפטיים בגין עוגמת נפש ותביעות אחרות. הנאשם גם ניסה לפרסם בתקשורת ורמז לפרסום המידע הגנוב בפומבי, או לחשיפתו באמצעות הגשות משפטיות ודיווחים לגופים רגולטוריים, דבר העלול לפגוע במוניטין החברה ובאמון המשקיעים.

אם יימצא אשם, יעמוד קנאדי לדין בגין הפרעה למסחר באמצעות איומים או אלימות – סעיף הידוע בכינוי סחיטה. העונש המרבי על סחיטה הוא 20 שנות מאסר, כאשר העונש ייקבע על ידי בית המשפט המחוזי של ארצות הברית במחוז הדרומי של ניו יורק.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

יועץ אבטחת סייבר נעצר לאחר שסחט חברת IT
דילוג לתוכן