פריצת סייבר לארגון FIA לאחר שעובדים נפלו קורבן למתקפת דיוג

ארגון ה- Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) – הגוף המנהל את פורמולה 1 וספורט מוטורי מוביל אחר ברחבי העולם, חשף לאחרונה כי ספג מתקפת סייבר אשר בעקבותיה השיגו פושעי סייבר גישה למספר חשבונות אימייל של הארגון. בהודעה קצרה לעיתונות אישר ה- FIA כי מתקפות דיוג גרמו לגישה בלתי מורשית לנתונים אישיים הכלולים בשני חשבונות דוא"ל השייכים ל- FIA.

"ה- FIA נקט בפעולות כדי לתקן את הבעיות, בעיקר בצמצום הגישה הבלתי לגיטימית תוך זמן קצר מאוד לאחר שנודע לו אודות התקריות וכן, הודיע לרגולטור הגנת המידע הצרפתי ולרגולטור השוויצרי להגנת הנתונים." טרם התקבלו פרטים אודות מהות המידע שנגנב או אודות זהות פושעי הסייבר. כמו כן, לא ידוע עדיין כמה אנשים הושפעו ממתקפת הדיוג והאם קיימת דרישה לתשלום כופר עבור המידע. אנשי אתר TechRadar Pro פנו ל- FIA ונאמר להם שמתקפת הדיוג הינה חלק מניסיון דיוג רחב יותר בכל תחום הספורט המוטורי וזו אינה מתקפה ממוקדת על מערכות המחשוב של ה- FIA.

ה- FIA הינו הגוף המנהל של אירועי מרוצי רכב גדולים ברחבי העולם וכן תומך ביוזמות מוטוריות ובטיחות בדרכים. הארגון נוסד בשנת 1904 בפריז והוא מפקח על מגוון רחב של פעילויות ספורט מוטורי, כמו פורמולה 1, אליפות העולם בראלי ופורמולה E. מלבד פעילות הספורט שלו, פועל ה- FIA לשיפור הבטיחות בדרכים וניידות בת קיימא באמצעות תוכניות וקמפיינים שונים. הוא מונה 242 ארגונים חברים, הממוקמים ב- 147 מדינות ברחבי העולם.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

פריצת סייבר לארגון FIA לאחר שעובדים נפלו קורבן למתקפת דיוג
דילוג לתוכן