מערכת הבידור ברכבי פורד חשופה לחטיפת Wi-Fi

יצרנית הרכב האמריקאית פורד טוענת שפגיעות אבטחת ה- Wi-Fi של מערכת המידע והבידור SYNC 3 ברכבי פורד ולינקולן מסוימים, אינה מהווה סיכון בטיחותי. נמצא כי פגם האבטחה משפיע על דרייבר ה- Wi-Fi שסופק על ידי Texas Instruments ומשמש במערכת המידע והבידור של כלי הרכב. פגם האבטחה עלול לאפשר ביצוע קוד מרחוק, כאשר האקר בטווח האלחוטי של מכשיר שנפגע יכול לנצל את הפגם.

חברת TI הסבירה שציון ה- CVSS של פגיעות האבטחה נע בין 8.8 ל- 9.6, בהתאם להשפעה על סודיות המידע ועל שלמות המערכות המושפעות. בתגובה לחשיפת הבאג של TI הודיעה פורד כי היא עובדת עם יצרנית השבבים על מנת לפתח ולאמת אמצעים לטיפול בפגיעות האבטחה: "עד היום לא ראינו הוכחה לכך שפגיעות האבטחה נוצלה, מה שכנראה ידרוש מומחיות משמעותית ויכלול גם הימצאות פיזית ליד רכב בודד שההצתה וה- Wi-Fi שלו פועלים, אמרו בפורד והוסיפו כי גם אם פגיעות האבטחה הזו מנוצלת, היא אינה מהווה איום על בטיחותם של נוסעי הרכב, מכיוון שמערכת המידע והבידור חסומה על ידי פקדים כמו היגוי, מצערת ובלימה.

פורד טוענת שתיקון התוכנה יהיה זמין בקרוב להורדה והתקנה דרך יציאות ה- USB של המכוניות וממליצה לבעלי רכבים לכבות כרגע את ה- Wi-Fi: "בינתיים, לקוחות המודאגים מהפגיעות יכולים פשוט לכבות את פונקציונליות ה- Wi-Fi דרך תפריט ההגדרות של מערכת המידע והבידור SYNC 3. לקוחות יכולים גם לבדוק באינטרנט אם כלי הרכב שלהם מצוידים ב- SYNC 3.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מערכת הבידור ברכבי פורד חשופה לחטיפת Wi-Fi
דילוג לתוכן