עובד בנק Sberbank ברוסיה מכר כרטיסי אשראי ברשת האפלה

המשטרה הרוסית פתחה בחקירת עובד לשעבר של Sberbank – הבנק הגדול ביותר ברוסיה, אשר הודה במכירת פרטי כרטיס האשראי של 5,000 לקוחות הבנק ברשת האפלה. ההודאה של העובד התקבלה רק כתוצאה מחקירה של פרצת מידע עדכנית יותר בקבוצת הבנקים.

הבנק הודיע כי חקר חשד לדליפת נתונים המשפיעה על לפחות 200 לקוחות. בזמן שהבנק ערך את החקירה שלו, עלו השערות שייתכן כי מערך נתונים זה היה דגימה של אצווה גדולה בהרבה של כרטיסי אשראי שנגנבו והוצעו לקונים פוטנציאליים ברשת האפלה. בעדכון נוסף טען Sberbank כי זיהה עובד שניסה לגנוב נתוני לקוחות למען רווח אישי וכמו כן: "החשוד עמד בראש חטיבה באחת מיחידות הבנק והייתה לו גישה למאגרי מידע במסגרת תפקידו".

הבנק טען כי אין איום של דליפת נתונים נוספת מלבד 200 כרטיסי האשראי שדווחו כפגומים, אולם נחשף כי העובד שביצע את הפשע מכר בסך הכל את הנתונים של 5,000 לקוחות כרטיסי אשראי לקבוצה עבריינית ברשת האפלה. מהבנק נמסר כי "חלק ניכר מכרטיסי האשראי מיושנים או לא פעילים. כרטיסי האשראי הונפקו מחדש והכספים של הלקוחות בטוחים". הרמן גרף – יו"ר ומנכ"ל מועצת המנהלים של סברבנק הוסיף: "בשם כל צוות Sberbank ובשם עצמי הרשו לי להתנצל שוב בפני הלקוחות על התקרית ולכל לקוחותינו על כל אי הנוחות שהדבר גרם"; "למדנו רבות ממה שקרה וחשבנו מחדש על המערכות שלנו כדי למתן את ההשפעות של מהימנות אנושית. אני רוצה להודות לכל הלקוחות שלנו על האמון הרב שהם נותנים בנו"; "הרשו לי גם להודות לשירות האבטחה שלנו, לחברת הבת שלנו BI.ZONE ולכל סוכנויות אכיפת החוק על העבודה יוצאת הדופן שסייעה לנו לפתור את הפשע הזה בתוך שעות."

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

עובד בנק Sberbank ברוסיה מכר כרטיסי אשראי ברשת האפלה
דילוג לתוכן