מתקפת סייבר קשה משביתה שירותים מקומיים של עיר בצרפת

ראש עיריית Pays Fouesnantais – עיירת חוף בבריטני שבצפון מערב צרפת, הודיע כי הרשות המוניציפלית שלו נפגעה ממתקפת סייבר בקנה מידה גדול אשר השביתה את כל השירותים הקהילתיים. אופי מתקפת הסייבר טרם אושר. רוג'ר לה-גוף – ראש העיר, אמר לעיתון המקומי Ouest-France כי מתקפת הסייבר מהווה בעיה גדולה ואישר שכל שירותי ה- IT של הרשות לא ניתנים להפעלה. המערכת היחידה המתפקדת היא שירות הדרכונים ותעודת הזהות הלאומית, המנותקת מרשת ה- IT של העיירה עצמה ומנוהלת באופן מרכזי על ידי ממשלת צרפת.

הודעה באתר המועצה מזהירה כי כל השירותים של הקהילה מושפעים, כולל מרכז פנאי מים מקומי ומרכז הפעילות החברתי של העיר (CIAS) של העיר – סוג של מרכז קהילתי בחסות ממשלת צרפת, המספק תמיכה לאנשים בסיכון. למרות מתקפת הסייבר הדגישה המועצה כי המרכז הקהילתי ומרכז הפנאי יישארו פתוחים לציבור בזמנים הרגילים, אך עם שירות מצומצם.

10,000 תושבי האזור התבקשו לדחות כל פניה לא דחופה. לה-גוף אמר שהמתקפה זוהתה ביום שישי וצוות ה- IT פעל במהירות לניתוח הנזק: "השבתנו הכל כדי לבודד את הבעיה וכדי להבין את גודל הנזק".

מתקפת סייבר זו מגיעה על רקע תקריות דומות שהשפיעו על ארגונים צרפתיים בשבועות האחרונים, כולל מתקפות סייבר שהשפיעו על שירות חבילות מקוון, תקריות נוספות שהשפיעו על אתר חדשות מקוון וכן, מתקפת סייבר אשר פגעה ב- CACG – חברת הנדסה אקולוגית.

צרפת הייתה בין 40 החותמות על התחייבות של יוזמת Counter Ransomware – להוקיע מתקפות כופרה בפומבי, להוקיע את אלו אשר מבצעים את ההתקפות ההרסניות הללו ולסרב לשלם במקרה של מתקפת כופרה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר קשה משביתה שירותים מקומיים של עיר בצרפת
דילוג לתוכן