דלף מידע בסוכנות ממשלתית צרפתית משפיע על 43 מיליון מחפשי עבודה

הסוכנות הממשלתית הצרפתית האחראית על רישום מובטלים, מתן סיוע כספי וסיוע במציאת עבודה – France Travail, הידועה בעבר בשם Pôle Emploi, דיווחה כי האקרים פרצו למערכות המחשוב שלה ועלולים להדליף או לנצל פרטים אישיים של כ- 43 מיליון אנשים. הסוכנות חשפה כי במהלך מתקפת סייבר בין ה- 6 בפברואר ל- 5 במרץ גנבו האקרים פרטים השייכים למחפשי עבודה הרשומים בסוכנות ב- 20 השנים האחרונות. כמו כן, נחשפו נתונים של מועמדים לקבלת עבודות.

בפורטל לסיוע לקורבנות מתקפות סייבר נכתב כי אנשים שנפגעו יקבלו הודעה מהסוכנות בנוגע לדלף מידע אישי כתוצאה מהאירוע. France Travail הודיעה לסוכנות הצרפתית להגנה על מידע, הנציבות הלאומית לאינפורמטיקה וחירויות (CNIL), שקבעה כי עד 43 מיליון אנשים עלולים להיפגע מדלף המידע.

סוגי הנתונים שנחשפו בדלף מידע זה כוללים: שם מלא, תאריך לידה, מקום לידה, מספר תעודת זהות, כתובת דוא"ל, כתובת מגורים, מספר טלפון. מידע זה מגדיל באופן ניכר את הסיכון לגניבת זהות ומתקפות דיוג על האנשים שהמידע שלהם דלף ולכן, ממליצה הסוכנות לנפגעי דלף המידע לגלות עירנות למיילים, שיחות טלפון ומסרונים שהם מקבלים.

France Travail הבהירה שדלף המידע אינו משפיע על פרטי בנק או סיסמאות החשבון של אנשים, אך CNIL מזהירה כי פושעי סייבר עשויים להשתמש במה שזמין להם מדלף מידע זה כדי 'להשלים את החסר' ממתקפות סייבר ודלף מידע קודמים.

נזכיר כי באוגוסט האחרון חוותה France Travail דלף מידע מאסיבי אשר השפיע על כ- 10 מיליון אנשים. אירוע זה יוחס בעקיפין לקבוצת הכופרה Clop אשר פרצה את מערכות הסוכנות על ידי ניצול פגיעות יום אפס בתוכנה MOVEit Transfer.

מתקפת הסייבר הנוכחית על France Travail קובעת שיא חדש בצרפת, מכיוון שהיא משפיעה על המספר הגדול ביותר של אנשים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע בסוכנות ממשלתית צרפתית משפיע על 43 מיליון מחפשי עבודה
דילוג לתוכן