קריסת מערכות IT במפעל נחושת גרמני לאחר מתקפת סייבר

יצרנית הנחושת הגרמנית Aurubis הודיעה שהייתה נתונה למתקפת סייבר אשר אילצה אותה לסגור מערכות IT כדי למנוע את התפשטות המתקפה. Aurubis היא יצרנית הנחושת הגדולה באירופה והשנייה בגודלה בעולם, מעסיקה 6,900 עובדים ברחבי העולם ומייצרת כמיליון טון של קתודות נחושת בשנה.

בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט שלה, הודיעה Aurubis שהיא משביתה מערכות שונות, אולם לטענתה הדבר אינו משפיע על הייצור: "מתקני הייצור והגנת הסביבה באתרי ההיתוך פועלים וגם סחורות נכנסות ויוצאות מטופלות באופן ידני". בשלב זה, החברה עדיין בוחנת את ההשפעה של מתקפת הסייבר ועובדת בשיתוף פעולה הדוק עם הרשויות כדי להאיץ את החקירה. העדיפות של Aurubis כעת היא לשמור על רמות רגילות של היקפי הייצור וכן לשמור על אספקת חומרי הגלם ואספקת הסחורה המוגמרת ללא הפרעה. מסיבה זו, חלק מהפעולות הוסבו למצב ידני כדי לשמור על זרימה נאותה של הסחורות הנכנסות והיוצאות עד לחזרת האוטומציה הממוחשבת במפעלי ההיתוך.

Aurubis מצהירה כי לא ניתן להעריך כמה זמן ייקח עד שכל המערכות שלה יחזרו לפעולה רגילה. עד שזה יקרה, פועלת תוכנית של פתרונות מעבר אשר מאפשרת לחברה וללקוחותיה ערוץ תקשורת חלופי. לעת עתה, הדרך היחידה להגיע ל- Aurubis היא באמצעות הטלפון.

בעוד שכל האמור לעיל נושא את הסימנים האופייניים למתקפת כופרה, Aurubis לא סיפקה פרטים אודות מתקפת הסייבר שעברה. עם זאת, Aurubis ציינה כי מתקפת הסייבר שעברה הינה חלק ממתקפה גדולה יותר על תעשיית המתכות והכרייה.

הפעם האחרונה שבה יצרן מתכת כה גדול נפגע מכופרה הייתה בחודש מרץ 2019, כאשר כנופיית ההאקרים LockerGoga אילצה את ענקית האלומיניום Norsk Hydro לסגור את מערכות ה- IT שלה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

קריסת מערכות IT במפעל נחושת לאחר מתקפת סייבר
דילוג לתוכן