דלף מידע ברשת המסעדות Golden Corral משפיע על 183,000 אנשים

רשת המסעדות האמריקאית Golden Corral חשפה דלף מידע לאחר שבאוגוסט, גנבו האקרים מידע אישי של למעלה מ- 180,000 אנשים במתקפת סייבר. בהודעה לעיתונות אמרה החברה שלפושעי הסייבר הייתה גישה למערכות המחשוב שלה בין ה- 11 באוגוסט ל- 15 באוגוסט ונגנב מידע רגיש של עובדים ומוטבים בהווה ובעבר: "ב- 15 באוגוסט 2023 חוותה Golden Corral אירוע אבטחת מידע שגרם להפרעה זמנית בפעילות הארגונית", מסרה החברה בהצהרתה והוסיפה: "Golden Corral הודיעה לרשויות אכיפת החוק הפדרליות בנוגע לאירוע ופועלת כעת ליישם אמצעי הגנה נוספים על המידע".

לאחר קביעת היקף המידע בקבצים שנגנבו במתקפת הסייבר, איתרה ב- 26 בינואר Golden Corral את פרטי הכתובות של כל האנשים המושפעים והיא החלה לשלוח מכתבי התראה אודות דלף המידע. למרות שההודעה לעיתונות אינה מציינת בדיוק את מספר האנשים שהושפעו מדלף מידע זה, חשפה Golden Corral בתיק לתובע הכללי של מיין, כי מידע השייך ל- 183,272 אנשים נגנב במתקפת הסייבר. החברה גילתה במהלך חקירת האירוע שהמידע שנגנב כולל שמות עובדים, תלויים ומוטבים, מספרי תעודת זהות, פרטי חשבונות בנק, מספרי רישיון נהיגה, מידע רפואי, שמות משתמשים וסיסמאות וכן, מידע על ביטוחי בריאות.

בהצהרתה כתבה החברה: "בעוד ש- Golden Corral אינה מודעת לשימוש לרעה במידע אישי כלשהו שהושפע מאירוע סייבר זה, אנו מעודדים אנשים לגלות עירנות למקרים של גניבת זהות, על ידי עיון בדפי חשבונות פיננסיים ודרישת הסברים אודות פעילות חריגה. יש לדווח על כל פעילות חשודה לחברת הביטוח, לספק שירותי הבריאות או המוסד הפיננסי המתאימים".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע ברשת המסעדות Golden Corral משפיע על 183,000 אנשים
דילוג לתוכן