פריצת סייבר לחברת עו"ד אוסטרלית משפיעה על 65 סוכנויות ממשלתיות

לפי דיווחים – המשטרה הפדרלית האוסטרלית והמחלקה לענייני פנים הינם בין קורבנות פריצת הסייבר. מתקפת כופרה בחודש אפריל נגד אחת מחברות עורכי הדין הגדולות באוסטרליה הובילה לגניבת מידע של 65 סוכנויות ממשלתיות אוסטרליות, כך דיווח מתאם אבטחת הסייבר הלאומי של אוסטרליה. קבוצת הפריצה הרוסית Alphv הידועה גם בשם BlackCat, לקחה אחריות על פריצת סייבר לחברת עורכי הדין HWL Ebsworth ופרסמה בסוף מאי מה שלדבריה הוא 1.45 GB של נתונים שנגנבו מחברת עורכי הדין. החברה אישרה בחודש יוני את פריצת הסייבר וטענה כי השיגה צו בית משפט נגד הפצה נוספת של נתוניים סודיים.

ל- HWL Ebsworth נודע אודות מתקפת הסייבר כבר ב- 26 באפריל, באמצעות מיילים שסווגו תחילה כספאם. באחד האימיילים משולח שטען כי הוא חבר ב- Alphv, הוזהרה החברה שלא לפנות לרשויות ולפי מסמכי בית משפט שפורסמו, דרשה Alphv תשלום כופר של 4.6 מיליון דולר אוסטרלי. ב- 8 במאי הודיע משרד עורכי הדין למשרד נציב המידע האוסטרלי על פריצת הסייבר.

מתאם אבטחת הסייבר הלאומי של אוסטרליה דיווח אודות חקירה בת 16 שבועות שהעלתה כי נתונים מעשרות ישויות ממשלתיות באוסטרליה נגנבו בפריצת הסייבר וכמו כן, מספר לקוחות רב מהמגזר הפרטי של משרד עורכי הדין נפגע אף הוא. לדבריו: "אני מדגיש שהסוכנויות הללו היו לקוחות של HWL Ebsworth ולא סבלו מתקרית סייבר בעצמן".

ידוע ש- Alphv מכוונים מתקפות סייבר כלפי ארגונים בעלי פרופיל גבוה המחזיקים בנתונים רגישים ביותר. מרכז אבטחת הסייבר האוסטרלי פרסם באפריל 2022 ייעוץ המתריע בפני ארגונים אוסטרליים להיערך למתקפות סייבר של Alphv.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פריצת סייבר לחברת עו''ד אוסטרלית משפיעה על 65 סוכנויות ממשלתיות
דילוג לתוכן