מתקפת כופרה על מכללה פרטית בסרטוגה ספרינגס ניו יורק

סקידמור קולג' – מכללת Skidmore מאשרת כי מתקפת כופרה הביאה לגניבת מידע אישי של 121 אלף אנשים. סקידמור קולג' היא מכללה עצמאית לאמנויות ליברליות שבסיסה בסראטוגה ספרינגס, ניו יורק. המכללה מציעה לכ- 2,700 הסטודנטים שלה מבחר של יותר מ- 44 מגמות, כמו גם חברות בלמעלה מ- 100 מועדונים וארגונים. סקידמור קולג' מעסיקה 933 עובדים ומייצרת כ- 53 מיליון דולר בהכנסות שנתיות.

ב-15 בספטמבר 2023 הגישה סקידמור קולג' הודעה לתובע הכללי של מיין אודות דלף מידע, לאחר שגילתה כי גורם בלתי מורשה הצליח להשיג גישה לרשת ה- IT של בית הספר באמצעות מתקפת כופרה. בהודעה זו הסבירה המכללה כי התקרית הביאה לכך שגורם בלתי מורשה השיג גישה למידע רגיש הכולל שמות ומספרי תעודות זהות. עם השלמת חקירתה, החלה המכללה לשלוח מכתבי התראה אודות דלף המידע לכל האנשים שהמידע שלהם הושפע ממתקפת הכופרה: "אם קיבלת הודעה בנושא דלף מידע מסקידמור קולג', חיוני שתבין מה נמצא בסיכון ומה אתה יכול לעשות בנידון. כפי שדיווחנו בעבר, מתקפות כופרה הופכות נפוצות יותר ויותר. מתקפות סייבר אלו גורמות בדרך כלל לפושעי סייבר לפרסם מידע סודי, אלא אם הארגון ישלם להם את דמי הכופר. עם זאת, גם אם הארגון ישלם את דמי כופר, אין ערובה שהנתונים הגנובים לא יודלפו ויפורסמו ברבים. עורך דין המתמחה בסייבר יכול לעזור לך ללמוד עוד כיצד להגן על עצמך מפני הפיכתך לקורבן של הונאה או גניבת זהות וכן, לדון באפשרויות המשפטיות שלך בעקבות דלף המידע של סקידמור קולג'".

פרצת הנתונים של סקידמור קולג' הוכרזה רק לאחרונה ומידע נוסף צפוי בעתיד הקרוב. עם זאת, ההצהרה של המכללה בפני התובע הכללי של מיין מספקת מידע אודות מה שהוביל לפרצת הסייבר. ב- 17 בפברואר 2023 נודע למכללה על פעילות חשודה בתוך מערכות המחשוב שלה. בתגובה, אבטחה סקידמור קולג' את המערכות שלה, הודיעה לרשויות אכיפת החוק ולאחר מכן נעזרה במומחי אבטחת סייבר חיצוניים כדי לסייע בחקירה. החקירה אישרה כי גורם בלתי מורשה הצליח לגשת לרשת המחשוב של בית הספר. לאחר מכן הפעיל אותו גורם מתקפת כופרה אשר הצפינה חלקים מרשת ה- IT של בית הספר. כמו כן, אושר כי הגורם הבלתי מורשה השיג גישה לקבצים מסוימים המכילים מידע סודי.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על מכללה פרטית בסרטוגה ספרינגס ניו יורק
דילוג לתוכן