תוכנות הריגול LetMeSpy נסגרת לאחר שהאקרים מוחקים נתוני השרת

תוכנת הריגול LetMeSpy שבסיסה בפולין, אינה פעילה עוד והודיעה כי היא תיסגר לצמיתות לאחר שפרצת מידע ביוני מחקה את השרתים שלה, כולל מאגר הנתונים העצום שלה שנגנב מאלפי טלפונים של קורבנות. בהודעה באתר האינטרנט שלה הן באנגלית והן בפולנית אישרה LetMeSpy את ההשבתה לצמיתות של שירות תוכנות הריגול וכי היא תפסיק את פעילותה עד סוף אוגוסט. בהודעה נאמר כי LetMeSpy חוסמת משתמשים מלהתחבר או להירשם עם חשבונות חדשים.

LetMeSpy

הודעה נפרדת בעמוד הכניסה לשעבר של LetMeSpy שכבר אינו מתפקד, אישרה דיווחים קודמים לפיהם ההאקרים שפרצו לתוכנת הריגול מחקו גם את הנתונים בשרתים: "הפריצה כללה גישה בלתי מורשית למסד הנתונים של אתר LetMeSpy ובמקביל, מחיקת נתונים מהאתר על ידי מבצעי המתקפה", נכתב בהודעה.

האפליקציה של LetMeSpy כבר לא מתפקדת, כך עולה מניתוח תעבורת רשת על ידי TechCrunch והאתר של יצרנית תוכנת הריגול כבר אינו מספק להורדה את אפליקציית תוכנת הריגול. LetMeSpy הייתה אפליקציית ניטור טלפון אנדרואיד שתוכננה להישאר מוסתרת במסך הבית של הטלפון של הקורבן, מה שהקשה על זיהוי והסרה של האפליקציה. כאשר נשתלה בטלפון של הקורבן – לעתים קרובות על ידי אדם אחר שידע את הסיסמה שלו – גנבה אפליקציית LetMeSpy ללא הרף את ההודעות, יומני שיחות ונתוני המיקום של הקורבן בזמן אמת.

עותק של מסד הנתונים הושג על ידי קולקטיב השקיפות ללא מטרות רווח DDoSecrets, שמאנדקס מערכי נתונים שהודלפו למען האינטרס הציבורי ושותף עם אתר TechCrunch לצורך ניתוח. הנתונים הראו שעד לאחרונה נעשה שימוש ב- LetMeSpy כדי לגנוב נתונים מיותר מ- 13,000 מכשירי אנדרואיד ברחבי העולם, למרות שהאתר של LetMeSpy טען לפני הפריצה שהוא שלט ביותר מ- 236,000 מכשירים. המאגר הכיל גם מידע המראה כי תוכנת הריגול פותחה על ידי חברת טכנולוגיה מקרקוב בשם Radeal.

רוגלת LetMeSpy נסגרה בשנה האחרונה בעקבות אירוע אבטחת מידע שחשף את נתוני הקורבנות, אך גם את זהותם של מפעילי התוכנה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

תוכנות הריגול LetMeSpy נסגרת לאחר שהאקרים מוחקים נתוני השרת
דילוג לתוכן