מס הכנסה התנצל בפני אלפי אמריקאים על דלף נתוני מס

רשות המסים האמריקאית (IRS) פרסמה התנצלות פומבית בפני המיליארדר קן גריפין ואלפי אמריקאים נוספים, כולל הנשיא לשעבר דונלד טראמפ ואילון מאסק – על כך שהמידע האישי שלהם הודלף לתקשורת: "רשות המסים מתנצלת בכנות בפני מר קנת גריפין ואלפי אמריקאים אחרים שמידע אישי שלהם הודלף לעיתונות", נכתב בהצהרה של מס הכנסה. כמו כן נכתב: "מס הכנסה לוקח את האחריות שלו ברצינות ומכיר בכך שהוא לא הצליח למנוע את התנהלותו הפלילית של מר ליטלג'ון ואת החשיפה הבלתי חוקית של הנתונים החסויים של מר גריפין. "בהתאם לכך, מס הכנסה מבטיח למר גריפין ולשאר הקורבנות מפעולותיו של ליטלג'ון, כי ביצע השקעות משמעותיות באבטחת המידע שלו כדי לחזק את השמירה על מידע משלמי המסים. השקעות אלו מטפלות בחולשות פוטנציאליות במערכות המחשוב של מס הכנסה כפי שזוהו על ידי משרד האוצר. הרשות תמשיך לפעול לטיפול בנקודות תורפה פוטנציאליות."

ההתנצלות הפומבית מגיעה כחלק מהסדר תביעה שהגיש מנכ"ל סיטאדל – קן גריפין נגד מס הכנסה בעקבות דלף המידע שהתרחש כאשר קבלן מס הכנסה בשם צ'ארלס ליטלג'ון השתמש בגישה שלו למידע חסוי להחזרי מס כדי להדליף מידע השייך לאלפי אזרחים אמריקאים עשירים לגופי חדשות בין 2018 ל- 2020. ליטלג'ון ניגש למידע דרך מסד נתונים של מס הכנסה והעלה את החזרי המס לאתר פרטי, כאמצעי לעקוף את אמצעי ההגנה של הסוכנות. לאחר מכן הוא שמר את החזרי המס על מספר התקני אחסון לפני שהעביר את המידע לכלי תקשורת ב- 2019 ו- 2020. ליטלג'ון מסר את פרטי המס של טראמפ לניו יורק טיימס וסיפק נתונים אודות אחרים, כולל גריפין ומאסק, ל- ProPublica.

בינואר נידון ליטלג'ון בן ה- 38 לחמש שנות מאסר לאחר שהודה בגילוי לא מורשה של החזרי מס ומידע על החזרי מס. "אני אסיר תודה לצוות שלי על הבטחת תוצאה שתגן טוב יותר על משלמי המסים האמריקאים ובסופו של דבר תועיל לכל האמריקאים", אמר גריפין בהצהרה שמסר בעקבות התנצלות מס הכנסה. ברוק קוצ'ינלה – עורכת דין של חברת סיטאדל של גריפין, הופיעה בתכנית טלויזיה כדי לדון בתיק ואמרה: "זו, בסופו של יום, התוצאה המדויקת שחיפשנו. קן פתח את התיק הזה עם תקווה לגרום ל- IRS לעשות מה שנכון לכל האמריקאים ולהגן באמת על המידע של אנשים". "למס הכנסה נאמר שנה אחר שנה שיש להם פרצות אבטחת מידע והם לא עשו דבר. אז היה צורך במישהו בעמדה של קן ואני חושבת שכולנו יכולים להכיר במשאבים של קן כדי להיות מסוגל להביא אותם לנקודה שבה הם הודו בפומבי, סוף סוף – 'אנחנו צריכים לעשות משהו' והם התחייבו בפני כל האמריקאים שהם הולכים לעשות את זה."

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מס הכנסה התנצל בפני אלפי אמריקאים על דלף נתוני מס
דילוג לתוכן