בית חולים לילדים השבית מערכות מחשוב בעקבות מתקפת סייבר

בית החולים לילדים Lurie Children's בשיקגו נאלץ להשבית את מערכות ה- IT שלו בעקבות מתקפת סייבר אשר שיבשה את פעילות השגרה ובמקרים מסוימים גם עיכבה טיפול רפואי. Lurie Children's בשיקגו הינו בית חולים לטיפול אקוטי בילדים ובו 360 מיטות, 1,665 רופאים המכסים 70 תת-התמחויות ו- 4,000 עובדים רפואיים. זהו אחד מבתי החולים לילדים החשובים בארץ, המספק טיפול ללמעלה מ- 200,000 ילדים מדי שנה. אתמול הודיע בית החולים באתר האינטרנט ובפלטפורמות המדיה החברתיות שלו, כי הוא מגיב באופן אקטיבי לאירוע אבטחת סייבר שלמרבה הצער גרם להשבתת מערכות מחשוב כדי למנוע את התפשטות המתקפה.

בית החולים לילדים הצהיר כי האירוע השפיע על האינטרנט, הדואר האלקטרוני, שירותי הטלפון והיכולת לגשת לפלטפורמת MyChat של בית החולים. לסובלים ממצב חירום רפואי הומלץ לחייג 911 או להגיע לחדר המיון הקרוב למקום מגוריהם. "כספקית המובילה של אילינוי לטיפול בילדים, העדיפות העליונה שלנו היא להמשיך לספק טיפול בטוח ואיכותי למטופלים שלנו ולקהילות שאנו משרתים", נכתב בהצהרת בית החולים.

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי הליכים רפואיים מתוכננים התעכבו עקב מתקפת הסייבר, תוצאות אולטרסאונד וסריקות CT אינן זמינות ומרשמים לתרופות ניתנים על גבי נייר. כמו כן, בית החולים חזר לפעול לפי גישה של כל הקודם זוכה, תוך עדיפות למצבי חירום.

נכון לעכשיו לא לקחה אף כנופיות כופרה את האחריות למתקפה על בית החולים לילדים. למרות "ההנחיות" כביכול שנקבעו על ידי מפעילי הכופרה, אשר מורות לשותפיהם לפשיעת סייבר להימנע מלתקוף בבתי חולים, מתעלמות  כנופיות כופרה שונות מ"הנחיות" אלו וממשיכות לכוון מתקפות כופרה כלפי ארגוני בריאות. הסיבה לכך היא ש"הנחיות" אלו הן רק חזית להסוואת הרדיפה הבלתי פוסקת שלהם אחר רווח כספי. שתי דוגמאות עדכניות לכך הן המתקפות על רשת בתי החולים Capital Health ובית החולים Saint Anthony בארה"ב ובתי החולים Katholische Hospitalvereinigung Ostwestfalen (KHO) בגרמניה – כולן בוצעו על ידי קבוצת הכופרה Lockbit, שלטענתה יש לה מדיניות קפדנית המונעת מתקפות סייבר על בתי חולים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

בית חולים לילדים השבית מערכות מחשוב בעקבות מתקפת סייבר
דילוג לתוכן