העיר קלוויה במיורקה נדרשה לשלם 11 מיליון דולר במתקפת כופרה

מועצת העיר קלוויה במיורקה הודיעה בשבת כי היא נפלה קורבן למתקפת כופרה שהשפיעה על השירותים העירוניים. במהלך סוף השבוע פגעה מתקפת כופרה במערכות המחשוב של קלוויה ואילצה את המועצה להקים ועדת משברים אשר תעריך את הנזק שנגרם ולגבש תוכניות להפחתת השפעות המתקפה. קלוויה היא עיירה היסטורית באי הספרדי מיורקה עם אוכלוסייה של 50,000 תושבים והיא אחד ממוקדי התיירות העיקריים של מיורקה. על פי הערכות מגיעים לעיר כ- 1.6 מיליון תיירים בשנה.

בהודעת מועצת העיר נכתב: "מועצת העיר קלוויה פועלת לחזרה לשגרה בהקדם האפשרי, לאחר שהייתה יעד למתקפת כופרה שנועדה לסחוט כספים מהמועצה". ראש העיר – Juan Antonio Amengual הצהיר כי צוות של מומחי IT מבצע כעת ניתוח פורנזי כדי להעריך את היקף הגישה הבלתי מורשית ולשחזר את מערכות המחשוב והשירותים שנפגעו. לדבריו גרמו השבתות ה- IT לעירייה להשעות מועדים להגשת טענות, בקשות וכו' עד ל- 31 בינואר 2024. אזרחים שצריכים להגיש בדחיפות מסמכים, עדיין יכולים לעשות זאת דרך פורטל מינהל המדינה הכללי. בינתיים הודיעה העירייה למחלקת פשעי הסייבר במשטרה על האירוע והגישה את התלונות הנדרשות בצירוף מידע פורנזי ראשוני. ההודעה מסתיימת בהצהרת צער על אי הנוחות, המזכירה כי עדיין ניתן לקבל שירותים אזרחיים באמצעות הטלפון: "מועצת העיר מצטערת מאד על אי הנוחות שמצב זה עלול לגרום וחוזרת על מחויבותה הנחרצת לפתור את המצב הנוכחי בצורה הכי מסודרת, מהירה ויעילה שאפשר. בכל מקרה, תקשורת טלפונית ופנים אל פנים מתקיימים כרגיל".

בזמן כתיבת שורות אלו טרם לקחה אף אחת מקבוצות הכופרה הגדולות אחריות על המתקפה ב- Calvià, כך שפושעי הסייבר נותרו עלומים לעת עתה. עם זאת, לכלי תקשורת מקומי נודע כי הכופר שנקבע על ידי פושעי הסייבר הוא 10,000,000 אירו, כ- 11 מיליון דולר. ראש העיר אמר לעיתונות המקומית כי העירייה לא תשלם את הכופר בשום פנים ואופן.

כופרה מהווה סיכון משמעותי לגופים וארגונים בכל הגדלים, כולל ערים קטנות. מתקפות כופרה עלולות להשבית את השירותים העירוניים החיוניים ולהוביל לשיבושים חמורים בפעילות היומיומית ובשירותים הציבוריים. ההשלכות תהיינה חמורות עוד יותר אם מתקפה כזו תתרחש במהלך שיא עונת התיירות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

העיר קלוויה במיורקה נדרשה לשלם 11 מיליון דולר במתקפת כופרה
דילוג לתוכן