מתקפת סייבר על ספק אנרגיה בקנדה גורמת לנזק של 1.5 מיליון דולר

יצרנית אנרגיה קנדית – Clearview Resources Ltd, חשפה לאחרונה פרטים סביב מתקפת סייבר שגרמה לה לנזק של 1.5 מיליון דולר. חשיפת מתקפת הסייבר של Clearview מגיעה לאחר הצהרה ראשונית לעיתונות אשר פורסמה ב- 6 בדצמבר 2023. בהצהרתה לעיתונות ציינה Clearview את מודעותה למתקפת הסייבר ואת מחויבותה להעריך את השפעתה על פעילות החברה. מתקפת הסייבר על Clearview החלה בפריצה לכתובת אימייל פנימית, אשר נוצלה על ידי פושעי סייבר כדי להפנות את כספי החברה לחשבון צד שלישי, מה שגרם להפסד של 1.5 מיליון דולר.

החברה פנתה מיידית למומחי אבטחה בלתי תלויים כדי לחקור את האירוע וכן ננקטו אמצעים מיידיים, כולל פנייה לשותף הטכנולוגי והגבלת מספר פונקציות במערכות המחשוב. מאוחר יותר דיווחה החברה כי לא נמצאה השפעה מהותית על פעילותה וזאת, לאחר שחזור מערכות עסקיות חיוניות. למרות פעולות אלו מכירה Clearview באתגרים העומדים לפניה בהשבת הכספים האבודים עקב מתקפת הסייבר. החברה הייתה ריאלית דיה וקבעה כי "בשל אופי אירוע אבטחת הסייבר, מאמצים אלו עלולים שלא להביא להחזרת כל הכספים שנגנבו". Clearview הודיעה כי החברה מחויבת לחקירה מתמשכת ומשתפת פעולה עם מומחי צד שלישי ורשויות אכיפת החוק, בתקווה לזהות את פושעי הסייבר.

אירוע זה שופך אור על האיום המתגבר של פשעי סייבר, שיש לו השלכות מרחיקות לכת על פני תעשיות שונות. דיווחים אחרונים מצביעים על כך ש- 75% מהעסקים שנאלצו להיסגר עקב מתקפות סייבר לעולם לא ייפתחו מחדש. תחזיות הכלכלה העולמית מצביעות על כך שפשיעת סייבר צפויה לגרום לנזקים של 10.5 טריליון דולר עד 2025. תחזית זו מהווה עלייה של 15% משנה לשנה.

הפגיעות של עסקים לאיומי סייבר מודגשת על ידי מקרים כגון מתקפת הסייבר על MGM Resorts International בספטמבר 2023, המיוחסת לקבוצת Scattered Spider וכופרת ALPHV. מתקפת הסייבר הזו הביאה להפסד מוערך של 80 מיליון דולר בהכנסות במשך חמישה ימים. בנוסף, הפריצה הנרחבת של כלי העברת הקבצים MOVEit השפיעה על 2,120 ארגונים ו- 62,054,613 אנשים עד ספטמבר 2023, כולל מספר סוכנויות פדרליות ומוסדות חינוך.

תדירות ההסלמה והתחכום של מקרים אלו מדגישים את ההכרח של ארגונים ועסקים לחזק את הגנות אבטחת הסייבר שלהם כדי למתן את ההשלכות הכלכליות והתפעוליות העלולות להיות הרסניות עבורם.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על ספק אנרגיה בקנדה
דילוג לתוכן