מתקפת סייבר על ענקית הביטוח האוסטרלית Medibank

בשבוע שעבר קיבלה קבוצת Medibank הודעות מקבוצה אשר הודיעה כי היא רוצה לנהל משא ומתן עם החברה בנוגע להסרה לכאורה של נתוני לקוחות. כחברת בריאות המספקת ביטוחי בריאות ושירותי בריאות, מחזיקה Medibank במידע אישי מגוון והכרחי של לקוחות החברה וב- Medibank מבינים שהחדשות הללו יגרמו ללקוחות החברה לחששות כבדים בדבר המידע האישי שלהם.

מערכות Medibank לא הוצפנו על ידי כופרה, מה שאומר שפעילות שירות הלקוחות נמשכת כרגיל, אולם כתוצאה מכך, נכנסה Medibank להפסקת מסחר על מנת להבטיח כי הם עומדים בהתחייבויות הגילוי הנאות. עצירת המסחר תימשך עד להודעה חדשה. Medibank ממשיכה לעבוד עם חברות אבטחת סייבר מיוחדות ועומדת בקשר רציף עם המרכז האוסטרלי לאבטחת הסייבר וכן, יצאה בהצהרה כי התגובה המתמשכת של החברה לשמירה על המידע והמערכות שלה עלול לגרום להפרעות זמניות הכרחיות במתן השירותים.

מנכ"ל Medibank דיוויד קוצ'קר פרסם בתגובה לאירוע: "אני מתנצל ומבין שהעדכון המטריד האחרון הזה ידאיג את הלקוחות שלנו. אנו מגיבים לעניין הזה בשקיפות רבה ככל האפשר. הצוות שלנו עובד מסביב לשעון מאז שגילינו לראשונה את הפעילות החריגה במערכות שלנו, ולא נפסיק לעשות זאת כעת. נמשיך לנקוט בפעולה נחרצת כדי להגן על לקוחות Medibank, אנשינו ובעלי עניין אחרים".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על ענקית הביטוח האוסטרלית Medibank
דילוג לתוכן