מחוז מיזורי הכריז על מצב חירום על רקע חשד למתקפת כופרה

מחוז ג'קסון במיזורי הכריז על מצב חירום וסגר משרדי מפתח ללא הגבלת זמן, כשהוא מגיב למה שגורמים רשמיים מאמינים כי היא מתקפת כופרה אשר גרמה לחלק ממערכות ה- IT של המחוז לבלתי ניתנות להפעלה: "מחוז ג'קסון זיהה שיבושים משמעותיים במערכות ה- IT שלו, אותם ניתן לייחס למתקפת כופרה" – דיווחו גורמים רשמיים השבוע. המערכות שאושרו כבלתי ניתנות להפעלה כוללות תשלומי מס ורכוש, הנפקת רישיונות נישואין וחיפוש אסירים. כתוצאה מכך נסגרו משרדי השומה, הגבייה והרישום בכל מוקדי המחוז עד להודעה חדשה.

השבתת המשרדים התרחשה באותו יום שהמחוז ערך בחירות מיוחדות להצבעה על הטלת מס המוצע למימון אצטדיון עבור קנזס סיטי רויאלס של ה- MLB וה- NFL של קנזס סיטי צ'יפס. מועצת הבחירות של מחוז ג'קסון ומועצת הבחירות של קנזס סיטי לא הושפעו ממתקפת הכופרה ושניהם המשיכו לפעול כרגיל.

התגובה למתקפת הכופרה והחקירה לגביה רק החלו, אך עד כה אמרו גורמים רשמיים כי אין להם ראיות לכך שמידע נפגע: "אנו נמצאים כעת בשלבים המוקדמים של הליכי האבחון, עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם שותפי אבטחת הסייבר שלנו כדי לבחון היטב את כל האפשרויות ולהגדיר את המצב שנוצר", דיווחו גורמים רשמיים. מנהל מחוז ג'קסון – פרנק ווייט ג'וניור, הוציא צו ביצוע המכריז על מצב חירום: "ההשפעה התקציבית המשמעותית הפוטנציאלית של תקרית זו עשויה לדרוש הקצאה מקרן החירום של המחוז ואם הכספים הללו יימצאו כלא מספיקים, יידרשו חקיקה של התאמות תקציביות נוספות או קיצוצים", כתב ווייט והדגיש: "הכוונה היא שעל כל עובדי המחוז לנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי להגן על נתוני התושבים, נכסי המחוז וכן, להמשיך במתן שירותים חיוניים ובכך להפחית את ההשפעה של מתקפת כופרה זו."

"המחוז מכיר בהשפעה שיש להשבתות הללו על תושביו", כתבו גורמים רשמיים והוסיפו: "אנו מעריכים את הסבלנות וההבנה של הקהילה במהלך תקופה זו ונספק מידע נוסף ככל שיהיה זמין".

על פי ברט קאלו – מנתח איומי סייבר בחברת האבטחה Emsisoft, פגעו מתקפות כופרה השנה עד כה ב- 28 ממשלים מחוזיים, עירוניים ושבטיים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מחוז מיזורי הכריז על מצב חירום על רקע חשד למתקפת כופרה
דילוג לתוכן