מתקפת סייבר על רשת מלונות אירופאית

אחת ממפעילי המלונות הגדולים באירופה – Motel One Group, נפלה לאחרונה קורבן למתקפת האקרים, שהעלתה חששות לגבי אבטחת מידע. אמנם זהות פושעי הסייבר עדיין אינה ידועה, אך קיים חשד כי הם ניסו מתקפת כופרה. למרבה המזל, פעולה מהירה ואמצעי אבטחה מקיפים עזרו להפחית את השפעת מתקפת הסייבר על פעילות החברה.

מתקפת ההאקרים כוונה למערכות הפנימיות של Motel One Group ועלולה הייתה לסכן מידע רגיש. עם זאת, הודות לתגובות מיידיות, כולל גיוס ספק אבטחת IT מוסמך ושיתוף פעולה עם רשויות החקירה והגנת המידע, הצליחה קבוצת המלונות להכיל את המצב. כתוצאה מכך לא הייתה סכנה לפעילות העסקית של קבוצת המלונות.

חקירות ראשוניות העלו כי ההאקרים השיגו גישה לנתוני לקוחות, כולל פרטים של 150 כרטיסי אשראי. Motel One Group נקטה צעדים יזומים על ידי יידוע אישי של מחזיקי כרטיסי האשראי. פעולה זו עולה בקנה אחד עם שיטות עבודה מומלצות בהגנה על נתונים במקרה של פרצת סייבר. בעקבות המתקפה הצהירה Motel One Group כי היא מחויבת לחיזוק אמצעי אבטחת הסייבר שלה. הקבוצה תתמקד במניעת פרצות סייבר עתידיות ובשמירה על הפרטיות ואבטחת המידע של לקוחותיה.

חשוב להבין כי כל שהטכנולוגיה מתקדמת, תתמודד תעשיית המלונאות, כמו תעשיות רבות אחרות, עם נוף איומי הסייבר המתפתח ללא הרף, מה שהופך שיטות אבטחת סייבר חזקות לחיוניות מאד.

לחצו כאן למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על רשת מלונות אירופאית
דילוג לתוכן