מתקפת סייבר על מלכ"ר בריאות

ארגון הבריאות Ascension (מלכ"ר) מסר כי הוא מגיבה לאירוע אבטחת סייבר לאחר שגילה פעילות חריגה במספר מערכות מחשוב. הפעילות הקלינית של ארגון הבריאות שובשה בעקבות האירוע ונפתחה חקירה ומאמצי שיקום הכוללים עבודה מול חברת אבטחת סייבר. Ascension המליץ לשותפים עסקיים שלו להשעות זמנית כל חיבור לסביבה הטכנולוגית של ארגון הבריאות. ארגון Ascension מפעיל 140 בתי חולים ב- 19 מדינות ובוושינגטון בירת ארה"ב, דיווח כי הוא עובד עם Mandiant – חברת בת וחברת אבטחת סייבר של גוגל, כדי לסייע בחקירה ולקבוע אם נגנב מידע.

בהצהרה של Ascension לתקשורת נמסר: "צוותי הטיפול שלנו עברו הכשרה לסוגים אלו של שיבושים ויזמו נהלים כדי להבטיח שהטיפול בחולים ימשיך להיות בטוח ככל האפשר. היתה הפרעה לפעילות הקלינית ואנחנו ממשיכים להעריך את השפעת מתקפת הסייבר ואת משך השיבושים הצפוי".

אבטחת סייבר הפכה לבעיה משמעותית עבור תעשיית הבריאות ככל שהמגזר עובר דיגיטציה, מה שיוצר יותר הזדמנויות עבור פושעי סייבר. במהלך חמש השנים האחרונות ראה משרד הבריאות של ארה"ב עלייה של 256% בפריצות מידע. נתונים שנגנבו ממגזר הבריאות משתלמים במיוחד עבור האקרים ומערכות הבריאות הינן במוקד מתקפות כופרה. התקרית ב- Ascension מתרחשת לאחר שאירועי אבטחת סייבר משמעותיים אחרים פגעו בתעשיית הבריאות: Change Healthcare – חברת טכנולוגיה בבעלות UnitedHealth Group, נפגעה ממתקפת סייבר בסוף פברואר והושבתו בה פעולות מפתח לרבות תשלום לספקים. כמו כן, פרצת נתונים בתוכנית הבריאות של קרן קייזר עלולה להשפיע על מידע של 13.4 מיליון אנשים, כך דיווח הארגון בחודש שעבר.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על מלכ''ר בריאות
דילוג לתוכן