העיר אוקלנד הכריזה על מצב חירום עקב מתקפת כופרה

דובר העיר אוקלנד בארה"ב פרסם בשבוע שעבר כי העיר נמצאת במצב חירום עקב השפעות מתמשכות של השבתות רשת המחשוב שנגרמו ממתקפות כופרה. ההכרזה על מצב החירום איפשרה לעיר גיוס ציוד וחומרים והפעלת עובדי חירום, כאשר העיר מנסה לשחזר בבטחה את מערכותיה.

מחלקת טכנולוגיות המידע בעיר פועלת מול רשויות אכיפת החוק כדי לקבוע את היקף המתקפה וחומרתה. גורמים בעירייה לא פרסמו את סכום הכופר אשר דורשים ההאקרים וגם לא את היקף המתקפה. מתקפת הכופרה לא השפיעה על יכולתם של התושבים להתקשר למוקד 911. היא גם לא השפיעה על הנתונים הכספיים של העיר או על כוחות הכיבוי, אם כי לפחות מחלקה אחת בעירייה לא הצליחה להגיש את לוחות הזמנים שלה עקב המתקפה. עיריית אוקלנד פרסמה שהיא עובדת עם חברות פורנזיות, חברות אבטחת סייבר וחברות טכנולוגיה כדי לשחזר שירותים שהושבתו.

הציבור עדיין יכול להתלונן על פשיעה באתר האינטרנט של העירייה, אולם מהעירייה נמסר לתושבים כי ייתכנו עיכובים במתן מענה מכיוון שמחלקת טכנולוגיות המידע השביתה באופן יזום מערכות מחשבים שהושפעו ממתקפת הכופרה. תושבים שניסו להגיש דו"ח, לשלם אגרות ו/או לשלוח הודעות להנהלת העיר, סיפרו שזה היה כמעט בלתי אפשרי.

מומחה אבטחת סייבר אשר רואיין בעקבות מתקפת הכופרה, אמר שאוקלנד פגיעה במיוחד בשל המערכות הישנות והמשאבים המוגבלים שלה והוסיף כי הדבר שכיח ברשויות מקומיות רבות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

העיר אוקלנד הכריזה על מצב חירום עקב מתקפת כופרה
דילוג לתוכן