דלף מידע מענקית הבידור האמריקאית Paramount

ענקית הבידור האמריקאית Paramount Global חשפה דלף מידע לאחר שמערכות המחשוב שלה נפרצו ופושעי סייבר השיגו גישה למידע אישי. פרמאונט אמרה כי מכתבי הודעה חתומים על ידי סמנכ"ל סטודיו ניקלודיאון – בריאן קין, נשלחו לנפגעי דלף המידע תוך ציון כי לפושעי הסייבר הייתה גישה למערכות המחשוב בין מאי ליוני 2023: "בהתבסס על החקירה שלנו, ייתכן שהמידע האישי כלל את שמך, תאריך הלידה, מספר תעודת זהות או מספר זיהוי ממשלתי אחר כגון מספר רישיון נהיגה או מספר דרכון וכן, מידע הקשור למערכת היחסים שלך עם פרמאונט" – נכתב בהודעת פרמאונט.

לאחר שגילתה את האירוע, נקטה פרמאונט בצעדים לאבטחת מערכות המחשוב המושפעות ופתחה בחקירה כדי לקבוע את היקף הפרצה ודלף המידע. פרמאונט גם שכרה מומחה לאבטחת סייבר שיסייע בחקירת המתקפה והיא משתפת פעולה עם גורמי אכיפת החוק. פרמאונט ציינה כי היא תשדרג את אמצעי האבטחה כדי להבטיח שאירועים דומים לא יישנו.

"אכן חקרנו אירוע שבו נודע לנו שגורם בלתי מורשה ניגש לקבצים מסוימים במערכות המחשוב שלנו. עם גילוי הפעילות הבלתי מורשית, נקטנו פעולה מהירה כדי לטפל באירוע", אמר דובר פרמאונט לאתר BleepingComputer והוסיף: "ייתכן שהגורם הבלתי מורשה ניגש למידע האישי של פחות מ- 100 גופים אשר קיבלו מאיתנו הודעה".

פרמאונט עדיין לא חושפת אם האנשים המושפעים הם עובדים או לקוחות (למשל, מנויי Paramount+). אמנם לא סופקו פרטים נוספים לגבי פרצת האבטחה, אך לאתר BleepingComputer נודע כי זו לא הייתה מתקפת כופרה והיא לא הייתה קשורה לגל האחרון של מתקפות Clop לגניבת נתונים MoveIT.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מענקית הבידור האמריקאית Paramount
דילוג לתוכן