מתקפת כופרה על בית ספר מחוזי בפנסילבניה

בית ספר מחוזי בפנסילבניה המשיך כרגיל בפעילותו למרות שהכריז על מתקפת כופרה שגרמה לשיבושים במערכות המחשוב שלו. בשבוע שעבר פרסם בית הספר של אזור צ'מברסבורג הודעה באתר האינטרנט ובערוצי המדיה החברתית שלו, המציינת שהוא הפך לבית ספר נוסף שהותקף על ידי כנופיית כופרה: "אנו חווים שיבושים ברשת המחשוב שלנו – שיבושים המשפיעים על יכולת הפעולה של מערכות מחשוב מסוימות מסוג CASD. בעבודה עם מומחים שונים, בשלב זה אנו יכולים לאשר שהשיבוש הזה קשור למתקפת כופרה", אמרו גורמים במחוז והוסיפו: "העבודה המתמשכת של מומחים לזיהוי פלילי בחקירת האירוע והשפעתו על המערכות שלנו, מתנהלת במקביל למאמצים לשחזר פונקציונליות מלאה ומאובטחת לסביבת המחשוב שלנו. אנו נמשיך לחקור כדי לקבוע את האופי וההיקף המלא של מתקפת כופרה זו, יחד עם מומחי סייבר כמו גם עם רשויות אכיפת החוק".

לאחר שפתח את שעריו ליום הראשון של שנת הלימודים, הושבת בית הספר בשל מתקפת הכופרה. בית הספר התמודד עם עיכובים בלוח הזמנים, כאשר גורמים רשמיים אמרו לתלמידים להשאיר את כל מכשירי ה- Chromebook וה- iPad שלהם בבית לשארית השבוע: "ככל שאנו ממשיכים בתהליך שחזור המידע, עשויים כולם לחוות מגבלות טכניות במערכות המחשוב שלנו ומהירויות עיבוד איטיות. בשל העבודה המתמשכת של צוות ה- IT והמומחים שלנו, לא יוכלו התלמידים לגשת לאינטרנט וגישה למבני CASD לא תותר לאורחים ולמתנדבים", אמר בית הספר המחוזי.

אף כנופיית כופרה לא לקחה קרדיט על המתקפה, אולם ידוע כי מספר קבוצות פריצה הקפידו לכוון מתקפות סייבר כלפי מוסדות חינוך במהלך החודש האחרון, כאשר רוב בתי הספר, המכללות והאוניברסיטאות פותחות את שעריהן לשנת הלימודים החדשה. אוניברסיטת מישיגן נאלצה לנתק את קשריה לאינטרנט ולנתק את הגישה למספר מערכות לאחר שחוותה מתקפת סייבר. בתי הספר הציבוריים של מחוז פרינס ג'ורג' – אחד ממחוזות בתי הספר הגדולים בארצות הברית – חווה מתקפת סייבר לפני שבועיים ומאז הוסיפו כנופיות כופרה מידע ונתונים של עשרות בתי ספר לאתרי ההדלפות שלהם. במהלך שנת הלימודים האחרונה, עשרות בתי ספר במינסוטה, איווה, מערב וירג'יניה, קליפורניה, פנסילבניה, ניו המפשייר, אריזונה, מסצ'וסטס ועוד – חוו השבתות IT וסבלו מגניבת מידע רגיש של תלמידים ועובדים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על בית ספר מחוזי בפנסילבניה
דילוג לתוכן