מידע נגנב מארגוני צדקה במתקפת כופרה

במתקפת כופרה על Evide – חברת IT בעיר לונדונדרי שבאירלנד, גנבו האקרים מידע מארגוני צדקה וארגונים קהילתיים. החברה מנהלת נתונים עבור כ- 140 ארגונים ברחבי אירלנד ובריטניה, כולל קבוצות העובדות עם קורבנות פשיעה מינית.

קציני פשיעת סייבר משירות המשטרה של צפון אירלנד (PSNI) חוקרים את האירוע. חברת Evide טוענת כי אנשי ה- IT שלה הבינו שהם באירוע כופרה כאשר זוהתה תנועה חריגה ברשת המחשוב: "ברגע שנודע לנו שצד שלישי ניגש למערכות שלנו, יצרנו מיד קשר עם ה- PSNI והתקשרנו לשירותיהם של מומחי אבטחת סייבר מנוסים כדי לסייע לנו להכיל את האירוע, לתמוך במאמצי השחזור ולערוך חקירה יסודית", לדברי חברת Evide שהוסיפה: "סיפקנו הודעות לכל בעלי העניין והלקוחות הרלוונטיים וגם הודענו לרשויות הרלוונטיות, כולל שירות המשטרה של צפון אירלנד." RTÉ דיווחה שההאקרים הגישו דרישת כופר, אבל זו לא שולמה.

ארגון צדקה מבלפסט בשם Orchardville הוא אחד הארגונים המעורבים. במאגר המידע שלו יש מידע על חברי הארגון ואנשי קשר, אך אין פרטים פיננסיים. One in Four מדבלין – ארגון צדקה העובד עם מבוגרים שחוו התעללות מינית בילדותם, יצר קשר עם חברי הארגון והתריע על גניבת מידע הכולל מספרי טלפון וכתובות דוא"ל. הנתונים הללו הם בעלי ערך רב מכיוון שניתן למכור אותם לגורמים פליליים המבצעים או מנסים לבצע הונאות, למשל על ידי קבלת פרטי חשבון בנק או נתונים אישיים אחרים. יותר מ- 1,000 אנשים שעסקו בארגון הצדקה עלולים להיות מושפעים ממתקפת הכופרה והארגון הצליח ליצור קשר עם כ- 500 מהם עד היום.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מידע נגנב מארגוני צדקה במתקפת כופרה
דילוג לתוכן