בעקבות מתקפת שרשרת אספקה נגנב מידע שוטרים בבריטניה

הפרטים האישיים של אלפי שוטרים בבריטניה נגנבו בעקבות מתקפת כופרה על ספק צד שלישי. Greater Manchester Police – GMP – משטרת מנצ'סטר רבתי – אחת ממחלקות המשטרה הגדולות בבריטניה, אישרה בשבוע שעבר כי הספק – Digital ID, שאושר כיצרן תעודות זהות, מחזיק מידע מסוים אודות המועסקים על ידי GMP: "אנחנו מבינים עד כמה זה מדאיג את העובדים שלנו ולכן, בעודנו פועלים להבין את ההשפעה על GMP, יצרנו קשר עם משרד נציב המידע ואנו עושים כל שביכולתנו כדי להבטיח שהעובדים יעודכנו, השאלות שלהם תיעננה והם יקבלו תמיכה", אמר בהצהרה קולין מקפרלן – עוזר השוטר הראשי של GMP והדגיש: "הנושא זוכה להתייחסות רצינית ביותר, כולל חקירה פלילית ארצית של האירוע".

כשנשאל על ידי אנשי אתר TechCrunch, סירב דובר GMP – אבי ריצ'רדסון, לומר לאילו סוגי נתונים הושגה גישה, אם כי אישר שלא הושפעו נתונים פיננסיים. הדובר גם סירב לומר כמה שוטרים הושפעו ממתקפת הסייבר, אך בחדשות ה- BBC דיווחו כי נגנב מידע של כ- 20,000 אנשים.

Digital ID – ספקית הצד השלישי שבמרכז מתקפת סייבר זו, סירבה גם היא לענות לשאלות אנשי אתר TechCrunch. החברה טוענת כי היא משרתת יותר מ- 22,000 לקוחות ב- 100 מדינות, לא חלקה על כך שהייתה יעד למתקפת כופרה, או שמספר לקוחותיה הושפעו ממתקפת סייבר. Digital ID מדפיסה תעודות זהות עבור מספר קטן של ארגונים, כולל GMP, מה שמחייב את הארגונים לספק נתונים אישיים של עובדיהם. "בחודש שעבר זיהינו אירוע אבטחת IT שהשפיע על מערכות המחשוב של החברה. הזמנו במהירות יועצי סייבר וזיהוי פלילי מומחים כדי לחקור את האירוע ואת הנתונים העשויים להיות מעורבים; החקירה נמשכת", אמרה לאתר TechCrunch רימה סקרה – דוברת סוכנות המייצגת את Digital ID והוסיפה: "מכיוון שאירוע זה דווח לרשויות והחקירה שלנו נמשכת, לא יהיה זה הולם מבחינתנו להציע תגובה נוספת בשלב זה." הדוברת סירבה לומר אם החברה קיבלה דרישת כופר.

נזכיר כי בחודש שעבר אישרה משטרת המטרופולין של לונדון פרצת מידע שחשפה את השמות, הדרגות, התמונות ונתוני השכר של קצינים וצוותי שיטור. פרצת הסייבר החלה במערכת ה- IT של אחד מספקי משטרת המטרופולין של לונדון, ששמו לא נמסר.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

בעקבות מתקפת שרשרת אספקה נגנב מידע שוטרים בבריטניה
דילוג לתוכן