פלטפורמה פיננסית דיגיטלית גדולה בתאילנד חשפה דלף מידע רגיש

אחת מהפלטפורמות הפיננסיות הדיגיטליות הגדולות של תאילנד – CardX, חשפה לאחרונה דלף מידע רגיש אשר השפיע על לקוחותיה. לפי ההצהרה שפורסמה באתר הרשמי של CardX ב- 15 בספטמבר, חוותה החברה תקרית אבטחת סייבר אשר חשפה מידע אישי הקשור להלוואות אישיות ולבקשות הנפקת כרטיסי דביט. מידע זה כולל את השם הפרטי ושם המשפחה של הלקוח, כתובת מגורים, מספר טלפון ודוא"ל. החברה מבטיחה שלא ניתן להשתמש במידע זה לעסקאות פיננסיות. עם זאת, הומלץ ללקוחות החברה לגלות עירנות ולהיזהר מפושעי סייבר העלולים ליצור איתם קשר באמצעות שיחות טלפון, SMS או מיילים – למטרות דיוג או הונאה. CardX גם ממליצה ללקוחותיה לעקוב אחר עסקאות בחשבונות שלהם ולנקוט זהירות כדי להימנע מהונאות.

כפי שדווח על ידי Prachachat Online, נקטה CardX בפעולה מהירה כדי לשפר את ההגנה שלה מפני גישה בלתי מורשית לנתוני לקוחותיה, לאחר שגילתה את דלף המידע. החברה אישרה כי לא הייתה השפעה על המידע הפיננסי של הלקוחות. מומחי אבטחת סייבר יישמו תהליכי ניטור וביקורת יזומים כדי למנוע תקריות עתידיות. CardX שדרגה את מערכות המחשוב שלה והטמיעה אמצעי אבטחה נוספים כדי למנוע דלף מידע נוסף.

CardX הרגיעה את לקוחותיה כי התקרית אינה קשורה למערכות המידע של בנק סיאם מסחרי (SCB) או כל חברה אחרת בקבוצתם. SCB X הינה חברת אחזקות של The Siam Commercial Bank Public Company Limited, ש- CardX היא חלק ממנה. SCB הוא כיום הבנק השלישי בגודלו בתאילנד, עם למעלה מ- 1,100 סניפים בפריסה ארצית. ההיסטוריה שלו מתוארכת לשנת 1904, אז הוקם בהנהגתו של הנסיך מאהיסורן.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פלטפורמה פיננסית דיגיטלית גדולה בתאילנד חשפה דלף מידע רגיש
דילוג לתוכן