לוחמי אש באוסטרליה תחת מתקפת כופרה

קבוצת Vice Society הידועה בפגיעה בבתי ספר ברחבי העולם, היא הקבוצה האחראית למתקפת הכופרה ב- 15 בדצמבר על שירות כיבוי והצלה באוסטרליה – ארגון Fire Rescue Victoria (FVR) האחראי על 85 תחנות כיבוי, רובן באזור המטרופולין של מלבורן. מסמכי ההודעה על מתקפת הכופרה שהוגשו לרשויות אוסטרליה ב- 6 בינואר מציינות שהכופרה השפיעה על מספר שרתים פנימיים של FRV, כולל מערכת הדוא"ל שלה. מתקפת הכופרה הביאה להוצאת כמויות גדולות של נתונים מהשרתים, שבסופו של דבר פורסמו על ידי Vice Society ברשת האפלה.

על פי ההערכות, הנתונים הגנובים כוללים מידע אישי של עובדים בהווה ובעבר, קבלנים וגופים של FRV ושל מועצת שירותי הכבאות והחירום. שורת התראה בחלק העליון של אתר FRV מציינת שלמרות ש- FVR חווה השבתת IT נרחבת, תגובת החירום לא הושפעה ועל אנשים להמשיך להתקשר לקוד החירום 000 בעת הצורך.

לוחמי האש באוסטרליה תחת מתקפת כופרה
שורת התראה בחלק העליון של אתר FRV

Vice Society הייתה אחראית לעשרות מתקפות כופרה על בתי ספר בארצות הברית, צרפת ובריטניה במהלך השנה האחרונה. Vice Society היא קבוצת האקינג וסחיטה שהופיעה לראשונה בקיץ 2021. מפעילי Vice Society אינם משתמשים בגירסת כופרה ייחודית. במקום זאת, הקבוצה פורסת גרסאות של Hello Kitty / Five Hands וכופרה של Zeppelin, אך עשויה לפרוס גרסאות אחרות בעתיד. ידוע שהקבוצה אוספת מל"מ ברשת המחשוב אליה הם מתכוונים לפרוץ לפני המתקפה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

לוחמי האש באוסטרליה תחת מתקפת כופרה
דילוג לתוכן