מתקפת כופרה מאלצת סגירת בתי ספר בננטקט

מתקפת כופרה שהתמקדה בבתי ספר באי ננטקט במסצ'וסטס, אילצה השבוע את סגירתם של ארבעה בתי ספר הכוללים כ- 1700 תלמידים. מפקחת המחוז – אליזבת הלט הודיעה על ההחלטה באימייל להורים: "יחד עם מומחי אבטחת מידע חיצוניים, עבדה מחלקת טכנולוגיות המידע שלנו קשה מאד כדי לשחזר את המחשבים ואת שירות האינטרנט שלנו. עם זאת, מתוך זהירות, אנו נבטל מחר יום רביעי 1 בפברואר, את פעילות בית הספר לכל הצוות והתלמידים". המפקחת הבהירה כי כל האימונים והמשחקים האתלטיים, הבריכה הקהילתית של ננטקט והמרכז לגיל הרך בבית הספר היסודי ננטקט, ימשיכו את הפעילות כמתוכנן.

לדברי כריס קלמנטס – סמנכ"ל ארכיטקטורת הפתרונות בחברת אבטחת הסייבר Cerberus Sentinel, בתי ספר יסודיים הם יעד פופולרי עבור פושעי סייבר משתי סיבות: הפגיעות של מערכות ה- IT שלהם והיכולת שלהם לשלם דרישות כופר. "כדי להגן על בתי הספר והתלמידים, חייבים מוסדות חינוך לאמץ תרבות של אבטחת סייבר שהופכת מניעה, זיהוי ותגובה לעדיפות אמיתית", אמר קלמנטס. לדבריו, אבטחת סייבר אפקטיבית אינה מצריכה הוצאה מסיבית על כלים יקרים, כך שארגונים בכל גודל יכולים לשפר בצורה משמעותית את אבטחת הסייבר שלהם על ידי הקשחת מערכות מחשוב הזמינות לציבור והתמקדות במזעור פני השטח של מתקפות. יחד עם זאת, הוסיף מומחה האבטחה כי אין תחליף לגוף מנוסה אשר יגן על מוסדות חינוך לאורך זמן: "מערכות חינוכיות צריכות לעודד את אנשי ה- IT שלהם לקבל הדרכה בנושא אבטחת סייבר או לחפש שותפים מתאימים כדי להגדיל את יכולות כוח האדם שלהם להגנה מפני מתקפות סייבר."

מתקפות כופרה ומתקפות אבטחת סייבר אחרות המכוונות למגזר החינוך הן תופעה נפוצה. רק לפני מספר שבועות, הדליפו האקרים נתונים סודיים מ- 14 בתי ספר בבריטניה. נתונים אלו נגנבו במהלך מתקפת סייבר בשנת 2022, מתקפה המיוחסת לקבוצת Vice Society.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה מאלצת סגירת בתי ספר בננטקט
דילוג לתוכן