מתקפת כופרה משבשת רישום נכסי נדל"ן בארה"ב

סוכני נדל"ן בארה"ב אינם יכולים לרשום או לעדכן מידע אודות נכסים עקב מתקפת כופרה על שירותי הנתונים Rapattoni הממוקמת בקליפורניה והמארחת שירותי רישום מרובים. תעשיית הנדל"ן מסתמכת על מסדי נתונים אזוריים, כך שסוכני נדל"ן שונים יכולים לשתף מידע זה עם זה. המידע מזין אתרי רישום כדוגמת Rapattoni ומאפשר למתווכים שיתוף פעולה בשיווק נכסים.

מתקפת כופרה ב- 8 באוגוסט גרמה להשבתת מערכת המחשוב ואנחנו עובדים במרץ כדי לשחזר את המערכות בהקדם האפשרי", דיווחו Rapattoni בפוסט ב- X (לשעבר טוויטר) והוסיפו כי טרם ידוע בשלב זה מועד החזרת המערכת לפעילות. מערכת Rapattoni נותרה במצב לא מקוון והחברה לא אישרה כי אכן נפגעה מכופרה.

ספקי MLS – Multiple Listing Service אזוריים רבים מסתמכים על השירותים של Rapattoni כדי לזהות נכסים חדשים שיוצאים לשוק, לעדכן את רישומי הבתים ולהפגיש קונים ומוכרים כדי להקל על הצעות ולעקוב אחר פרטי רכישה, כמו גם לעקוב אחר עמלות סוכני הנדל"ן. מאז שהמתקפה שיבשה את יכולתם לעשות זאת באופן אוטומטי, חזרו ספקי MLS אזוריים רבים לתהליכי רישום ידניים. Cincy MLS התומכת ב- 7,500 סוכני נדל"ן בסינסינטי ושאיננה נגישה יותר עקב המתקפה על Rapattoni, יצרה עמוד פייסבוק שבו יכולים סוכנים לשתף מידע באופן ידני, כך דיווחה רשת השידור WCPO. גם אפליקציות רישום נכסים כמו Zillow הושפעו ממתקפת הסייבר ונאלצו להזין נתונים באופן ידני, כך דיווחה הרשת.

אפילו מספר ימים ללא יכולת לרשום נכסים עלולים להיות בעלי השפעה פיננסית על סוכני נדל"ן, אמר המתווך גררט סנדקר ל- North Bay Business Journal של קליפורניה אשר גם ציינו כי ההשפעה השבתת Rapattoni מתמתנת באזור, בין השאר הודות לשיתוף נתונים בין ברית של שבעה ישויות MLS בצפון קליפורניה, המסנכרנות נתונים כל 15 דקות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה משבשת רישום נכסי נדל"ן בארה"ב
דילוג לתוכן