מתקפת כופרה על לשכת עורכי הדין של גרמניה

לשכת עורכי דין המייצגת עורכי דין גרמנים ברחבי גרמניה חוקרת מתקפת סייבר על משרדה בבריסל. הלשכה הינה ארגון גג המפקח על 28 לשכות אזוריות ברחבי גרמניה ומייצגת כ- 166,000 עורכי דין בגרמניה ובעולם. איגוד הלשכה הפדרלית הגרמנית (BRAK) גילה את המתקפה ב- 2 באוגוסט. קבוצת הכופרה NoEscape טוענת כי היא זו אשר תקפה את הארגון. בהצהרתה מסרה הלשכה כי הם עובדים עם חברת זיהוי פלילי כדי לחקור את מתקפת הכופרה וכי הם הצליחו לשחזר את הגישה למערכת האימייל שלהם וכן, מתכננים ליצור קשר עם כל מי שנתוניו נחשפו או נגנבו במהלך האירוע: "המשרד בבריסל נפל קורבן למתקפת סייבר פלילית שהובילה לכשל במערכות ה- IT. לאחר שהתגלתה המתקפה נותקו מיד כל חיבורי הרשת. "BRAK עובדת כעת עם ספק שירות חיצוני לאבטחת IT על ניתוח פורנזי של מערכות ה- IT במטרה לברר את השלכות מתקפת הכופרה ולתקן את הנזק. BRAK דיווחה על האירוע לנציב הפדרלי להגנת מידע ונמצאת בקשר עם המשטרה הבלגית, משרד המשטרה הפלילית של ברלין וצוות תגובת החירום לסייבר של המרכז הבלגי לאבטחת סייבר".

ההאקרים הצפינו את שרת הדואר של BRAK וגנבו 160 גיגה-בייט של נתונים. הלשכה עדיין מנסה להבין את כמות המידע שנגנב – מידע הקשור לתקשורת בין גורמים שפנו למשרד הלשכה בבריסל. הלשכה פועלת בהנחה שמידע כזה אכן דלף. גורמים רשמיים טוענים כי כנופיית הכופרה איימה להדליף את מה שהיא גנבה. BRAK הדגישו שאנשים צריכים להיזהר מכל אימייל המתייחס או מתיימר להגיע מהלשכה – במיוחד בקשות למידע על חשבון בנק.

קבוצת הכופרה NoEscape הידועה גם בשם N0_Esc4pe, הכתה גלים ביוני ויולי לאחר שאילצה את המכללה הקהילתית של הוואי לשלם כופר לאחר מתקפת כופרה. אלן ליסקה – מומחה לכופרה ב- Recorded Future, אמר בעבר ש- NoEscape נראתה לראשונה במאי כשפרסמה את שירותיה בפורום פושעי הסייבר RAMP והוסיף כי כופרת NoEscape אינה מבוססת על קוד מקור קודם או גנוב והיא כתובה ב-C++. ליסקה מציין כי למרות היותם חדשים יחסית, פגעו NoEscape בחצי תריסר קורבנות לפחות כולל בית חולים בבלגיה, חברת ייצור בארה"ב וחברת ייצור נוספת בהולנד.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על לשכת עורכי הדין של גרמניה
דילוג לתוכן