שריף סן ברנדינו בקליפורניה שילם להאקרים 1.1 מיליון דולר כופר

מחלקת השריף של מחוז סן ברנרדינו בקליפורניה שילמה כופר של 1.1 מיליון דולר לכנופיית כופרה שהצפינה את רשת המחשוב שלה באפריל. רשת המחשוב של מחלקת השריף נפרצה בתחילת אפריל ובהצהרתה לעיתונות מסרה כי התקרית השפיעה על מספר מצומצם של מערכות, כולל מערכת הטלקומוניקציה של אכיפת החוק בקליפורניה ששימשה את עובדיה כדי לבדוק אם אדם מבוקש על פשעים.

עם זאת דיווחה המחלקה כי היא איבטחה במהירות את רשת המחשוב שלה והחלה בחקירה. המשטרה גם אמרה שהפריצה לא השפיעה על פעולות אכיפת החוק במחוז סן ברנרדינו. בסך הכל, נראה היה שהמשטרה לא מודאגת יתר על המידה מהאירוע ועכשיו ברור מדוע: מחלקת השריף אישרה כי היא שילמה כופר של 1.1 מיליון דולר להאקרים שהחדירו כופרה לחלק ממערכות המחשוב שלה. משא ומתן התקיים, אמר דובר המחוז – דיוויד ורט. אולם המדינה וספקית הביטוח שלה הסכימו בסופו של דבר לשלם את הכופר כדי שניתן יהיה לשחזר את הפונקציונליות המלאה של המערכות. גורמים רשמיים גם רצו לאבטח בהקדם האפשרי כל מידע שהיה חלק מהפריצה. לדברי ורט, הרשויות היו ערוכות למתקפה כזו – המדינה השיגה כיסוי ביטוחי מראש ונאלצה לשלם כופר בסך 511,000 דולר. שאר הסכום כוסה בביטוח. משטרת מחוז סן ברנרדינו יצרה קשר עם הלשכה הפדרלית לחקירות ועם המחלקה לביטחון המולדת כאשר הגיבה לאירוע. בעוד שה- FBI אינו תומך בתשלום כופר ואומר זאת באופן רשמי, תשלום הכופר התבצע באופן אחראי, אמר ורט.

לא ברור איזו כנופיית כופרה הייתה מעורבת במתקפת הסייבר על משטרת סן ברנרדינו. עם זאת, בפברואר 2023, כשמודסטו, עיר אחרת בקליפורניה, סבלה מפריצה למערכות המחשוב שלה, Snatch – כנופיה הידועה בקשריה לרוסיה, לקחה קרדיט על האירוע. רשתות העיר מודסטו היו מושבתות במשך מספר ימים, מה שאילץ את משטרת העיר לאמץ שיטות שיטור עתיקות כולל שימוש במכשירי רדיו, עטים ונייר במהלך הסיורים. מתקפת הסייבר על מודסטו התרחשה במקביל למתקפת כופרה נוספת על העיר הסמוכה אוקלנד. התקרית הזו אילצה את פקידי אוקלנד לסגור את כל השירותים העירוניים למשך שבועות ובחודש מארס השלימה כנופיית הכופרה את האיום שלה לפרסם אלפי קבצים רגישים שגנבה במהלך הפריצה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

שריף סן ברנדינו בקליפורניה שילם 1.1 מיליון דולר כופר להאקרים
דילוג לתוכן