ענקית האנרגיה שניידר אלקטריק נפגעה ממתקפת כופרה

ענקית האנרגיה והאוטומציה שניידר אלקטריק ספגה מתקפת כופרת Cactus שהובילה לגניבת מידע תאגידי. לאתר BleepingComputer נודע כי מתקפת הכופרה פגעה בחטיבת Business Sustainability (החטיבה העסקית לקיימות) של החברה ב-17 בינואר. המתקפה שיבשה חלק מפלטפורמת הענן Resource Advisor של שניידר אלקטריק, אשר ממשיכים לסבול מהשבתות. על פי הדיווחים, גנבה כנופיית הכופרה טרה-בייט של מידע תאגידי במהלך מתקפת הסייבר וכעת היא סוחטת את החברה על ידי איומים להדליף את המידע הגנוב אם לא תשולם דרישת כופר.

למרות שלא ברור עדיין איזה סוג של מידע נגנב, מספקת החטיבה העסקית לקיימות שירותי ייעוץ לארגונים ארגוניים, מייעצת לגבי פתרונות אנרגיה מתחדשת ועוזרת לארגונים ברחבי העולם לנווט בדרישות אקלים רגולטוריות מורכבות. בין לקוחות החטיבה העסקית לקיימות של שניידר אלקטריק נכללים Allegiant Travel Company, Clorox, DHL, DuPont, Hilton, Lexmark, PepsiCo ו- Walmart. הנתונים הגנובים עשויים להכיל מידע רגיש אודות ניצול החשמל של הלקוחות, מערכות בקרה ואוטומציה תעשייתיות ועמידה בתקנות איכות הסביבה והאנרגיה.

לא ידוע אם תשלם שניידר אלקטריק את דרישת כופר, אך אם לא תשולם, סביר להניח שכנופיית הכופרה תדליף את הנתונים הגנובים, כפי שעשו לאחר מתקפות כופרה קודמות.

נכון לעכשיו רשומות באתר ההדלפות של Cactus למעלה מ- 80 חברות שהנתונים שלהן דלפו, או חברות שפושעי הסייבר מזהירים שידליפו את המידע שלהן.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

ענקית האנרגיה שניידר אלקטריק נפגעה ממתקפת כופרה
דילוג לתוכן