משטרת ספרד חוקרת פריצת סייבר למינהל התנועה הכללי בה נחשף מידע אישי של נהגים

המידע האישי של מיליוני נהגים ספרדים פורסם בפורום האקרים פופולרי וגרם למשטרה לפתוח בחקירת פריצת סייבר למינהל התנועה של ספרד (DGT). משטרת ספרד הודיעה על החקירה לאחר שגילתה מאגר מידע של נהגים אשר הוצע למכירה באינטרנט – זאת בעקבות זיהוי רשות התנועה של ניסיון לפריצת סייבר מוקדם יותר החודש. לפני כשבועיים זיהה מינהל התנועה הכללי פעילות חשודה של משתמשים שניסו לגשת למסד הנתונים שלו. ה- DGT חסם אותם והזעיק קבוצת חקירות שפתחה בחקירה, כך נמסר מכוח המשטרה האזרחית.

מסד הנתונים של DGT מכיל מידע מפורט כולל מספרי לוחיות רישוי ונתוני ביטוח – על יותר מ-27 מיליון נהגים הרשומים בספרד. משתמש אנונימי טען בפוסט בפורום פשעי הסייבר BreachForums כי יש לו גישה לחפש כל לוחית רישוי או מספר מסמך וכי הוא מוכר את מסד הנתונים המלא של DGT. "נצטרך לראות אם יש אמת במה שנאמר. בפורומים של מכירת מידע הם טוענים לעתים קרובות שהם מוכרים דברים שבפועל אין להם", אמר דובר DGT.

במהלך החודש האחרון, שלוש מהחברות הגדולות בספרד: ענקית הטלקום טלפוניקה, המלווה סנטאנדר וחברת האנרגיה Iberdrola – דיווחו על מתקפות סייבר שהובילו לדלף נתוני עובדים ולקוחות. על פי דו"ח המשרד לביטחון לאומי, כמעט הוכפל המספר הכולל של מתקפות סייבר שנרשמו בשנה שעברה בהשוואה לשנת 2022, ליותר מ- 100,000 תקריות, כאשר 130 מהן סווגו כקריטיות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

משטרת ספרד חוקרת פריצת סייבר למינהל התנועה הכללי בה נחשף מידע אישי של נהגים
דילוג לתוכן