מתקפת סייבר שניה תוך פחות מחודש על עיר בצפון קליפורניה

עיריית סנט הלנה בקליפורניה ספגה השבוע מתקפת סייבר שניה תוך פחות מחודש – מתקפה אשר אילצה השבתת מערכות המחשוב והספרייה הציבורית של העיר. העיר השוכנת כ- 65 קילומטרים צפונית לסן פרנסיסקו בעמק נאפה, עובדת כעת מול כוח המשימה לפשעי מחשבים בצפון קליפורניה – חברה המספקת סיוע משפטי לרשויות אכיפת החוק, כדי לחקור את מתקפת הסייבר. על פי הודעת העיר לתושבים, בבדיקה ראשונית, ייתכן שמתקפת הסייבר פגעה יותר מ- 20 מחשבים ושרתי רשת: "כחלק מתגובת NC3TF, יסקרו מומחי אבטחת הסייבר של רשויות החוק, כולל אנשי השירות החשאי של ארצות הברית וה- FBI, את מערכות המחשוב וישלימו חקירה מקיפה", נכתב בהודעה.

העירייה מסרה שמערכת האנטי-וירוס שלה חסמה מתקפות סייבר רבות החל מהשעה 01:30 בבוקר ביום שני וכי הנוזקה נראית דומה לזו שפגע בערים אחרות בקליפורניה, כולל אוקלי שספגה מתקפת סייבר בפברואר.

גורמים בעירייה מסרו שהם הבחינו באי סדרים ברשת המחשוב בסביבות השעה 7 בבוקר ביום שני, מה שהוביל את הצוות להתריע בפני קבלן ה- IT של העיר. בשעה 9:30 בבוקר נפגשו מנהלי מרכז פעולות החירום בעיר ובעקבות הפגישה הוחלט לסגור את הספרייה הציבורית אשר חוותה בחודש שעבר שיבושים אשר הפילו קוי טלפון, Wi-Fi ומספר שירותים וירטואליים.

סנט הלנה מפעילה יותר מ- 25 מערכות ענן, חלקן מכילות נתונים רגישים של עובדים, עסקים ותושבים. גורמים רשמיים אמרו שכל תיקי העיר גובו בפעם האחרונה ביום ראשון כחלק מתוכנית אבטחת הסייבר וההמשכיות העסקית של העיר: "למרות שכל קבצי העיר גובו ונראים בטוחים, יעברו ככל הנראה 24 עד 72 שעות עד שמומחי אבטחת הסייבר יוכלו לנקות את מערכות המחשוב ולשחזר את הקבצים המגובים", נכתב בהודעת העירייה. העירייה טוענת כי מתקפת הסייבר לא השפיעה על מפעלי מים ושפכים או שירותי חירום, מכיוון שהם פועלים ברשתות מחשוב נפרדות.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

עיר בצפון קליפורניה סופגת מתקפת סייבר שניה תוך פחות מחודש
דילוג לתוכן