מפעל אופנועי סוזוקי נסגר בעקבות מתקפת סייבר

מפעל הייצור ההודי האחראי על ייצור אופנועי סוזוקי נאלץ להיסגר בעקבות מתקפת סייבר. מאז ה- 10 במאי הופסק זמנית ייצור האופנועים והקטנועים במפעל ההודי של סוזוקי באובדן ייצור של כ- 20,000 כלי רכב. בנוסף דחתה סוזוקי את כנס הספקים השנתי שלה שהיה אמור להתחיל השבוע.

למרות שסוזוקי הודתה שהיא סובלת מתקרית אבטחת סייבר, היא לא שיתפה פרטים על מהות האירוע שהיא ממשיכה לחקור: "אנו מודעים לאירוע ודיווחנו על כך מיידית למשרד הממשלתי הנוגע בדבר. הנושא נמצא כעת בחקירה ומצורכי אבטחה, אין באפשרותנו למסור פרטים נוספים בשלב זה". סוזוקי אולי לא תרצה לחלוק מידע נוסף בזמן שהיא אוספת מידע נוסף וקובעת מה יהיו הצעדים הבאים שלה, אבל זה לא יהיה מפתיע אם מדובר במתקפת כופרה. ייתכן שמתקפת כופרה לא גרמה רק לשיבוש תשתית המחשוב, הרשת והתקשורת של החברה באמצעות הצפנת נתונים ונעילה של מערכות, ניתן לומר שהאקרים הצליחו לגנוב מידע רגיש מהחברה.

כמובן שאופי השיבוש במפעל ייצור האופנועים של סוזוקי בהודו עשוי שלא להיות קשור למתקפת כופרה. בהחלט ישנם הסברים אפשריים אחרים, אם כי אולי לא כל כך סבירים במאזן ההסתברות. במקרים רבים תסרב חברה להכיר בכך שמתקפת הסייבר הייתה קשורה לכופרה עד שהיא תחליט אם היא מוכנה לשלם את דרישת הכופר או לא.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מפעל אופנועי סוזוקי נסגר בעקבות מתקפת סייבר
דילוג לתוכן