גניבת נתונים מאתר מקוון – מידע אישי של 1.5 מיליון לקוחות

קמעונאית ההלבשה התחתונה המקוונת Zivame נפלה קורבן לפרצת מידע משמעותית שהובילה למכירה פומבית של המידע האישי של 1.5 מיליון לקוחות האתר, כך נכתב בדוח של India Today. צוות מודיעין הקוד הפתוח של  India Today שוחח עם אחד הגופים הטוענים שהוא מחזיק בנתונים לכאורה ומוכן למכור אותם תמורת 500 דולר במטבעות קריפטוגרפיים.

Zivame הוא אחד היעדים הפופולריים ביותר לבגדי נשים במיוחד כשמדובר בהלבשה תחתונה. הנתונים שנגנבו והמידע האישי המוצע למכירה כוללים שם, מייל, מספר טלפון וכתובת פיזית של לקוחות. מוכר המידע הגנוב הדגיש בפני India Today כי המידע אינו זמין לציבור. המוכר שיתף מערך נתונים לדוגמה של למעלה מ- 1,500 משתמשים, המכיל את שמותיהם, הכתובות ופרטי הקשר שלהם. באופן לא מפתיע, המוכר גם התעקש לקבל תשלום רק במטבע קריפטוגרפי. צוות India Today אימת את הנתונים לדוגמה מול מספר לקוחות. הם אישרו ששמותיהם ופרטיהם נכונים והם אכן לקוחות של Zivame. אמיתות נתוני המדגם אומתה אפוא.

אותה קבוצת האקרים עסקה גם בעבר בפעילויות בלתי חוקיות: הם מכרו לכאורה 7.1 מיליון נתוני פרופיל לינקדאין ו- 1.21 מיליון נתוני Rentomojo (סטארט-אפ להשכרת רהיטים).

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף נתונים מאתר מקוון - מידע אישי של 1.5 מיליון לקוחות
דילוג לתוכן