שיבושים בשירותי עיריות בג'ורגי'ה בעקבות מתקפות כופרה

עיריות ברחבי ארה"ב ממשיכות להתמודד עם שיבושים כתוצאה ממתקפות כופרה. בשבוע שעבר פרסם ממשל מחוז גילמר בג'ורג'יה הודעה באתר האינטרנט שלו, המזהירה כי מתקפת כופרה משפיעה על יכולתה לספק שירותים ליותר מ- 30,000 תושביה: "מחוז גילמר זיהה לאחרונה והגיב לאירוע מתקפת כופרה בהעברת מערכות המחשוב המושפעות למצב לא מקוון בזמן שאנו עובדים לאבטחת השירותים ושחזורם בבטחה. על הציבור לצפות לעיכובים מהמחוז כתוצאה מכך", נכתב בהודעה.

אדווינה דמאן – פקידת מחוז של מועצת הנציבים במחוז גילמר, אמרה לאתר Recorded Future News שהם התריעו בפני רשויות אכיפת החוק הפדרליות ושכרו חברת אבטחת סייבר כדי לפתור את ההשבתות שנגרמו ממתקפת הכופרה. פקידת המחוז לא ציינה אם זוהו פושעי הסייבר אם אם ישולמו דמי הכופר שהם דורשים, אולם אמרה כי שהמחוז העביר את רשת המחשוב שלו למצב לא מקוון, כלומר מערכות רבות הושבתו בזמן שהמחוז מפתח תוכניות להמשיך לספק שירותים בצורה מאובטחת לציבור: "כל השירותים החיוניים שלנו כולל 911 ממשיכים לפעול. הבטיחות והביטחון של התושבים והעובדים שלנו הינם בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו עובדים מסביב לשעון על אירוע הסייבר הזה ומבקשים את סבלנותכם בזמן שאנו מיישמים אמצעי המשכיות עסקית".

כמו מדינות גדולות אחרות, ממשיכה ג'ורג'יה להתמודד עם מתקפות סייבר בלתי פוסקות על משרדי הממשל המחוזיים שלה. מחוז פולטון – המחוז המאוכלס ביותר במדינה, עדיין בתהליך של שחזור שירותים קריטיים בעקבות מתקפת הכופרה של LockBit בינואר. משרדי ממשל מקומי באוגוסטה – פורסיית' והול, חוו מתקפות כופרה בשנים האחרונות, כאשר שירותים קריטיים הופרעו והושבתו תוך חשיפת מידע אודות אזרחים ברשת האינטרנט האפלה.

מחוז טרנט בטקסס הודיע גם כי הוא מתמודד עם מתקפת סייבר המשפיעה על המשרד הקובע את ערכי נכסי הנדל"ן לצורכי מס. משרד זה משרת באופן נרחב בעלי נכסים וסוכני נדל"ן במחוז – שאוכלוסייתו מונה יותר מ- 2.1 מיליון איש. המשרד פרסם הצהרה לפיה ב- 21 במרץ הוא חווה שיבוש ברשת ובעקבותיו הועברו מערכות המחשוב למצב לא מקוון: "למרבה הצער, חלק ממערכות המחשוב והמידע שלנו הפכו לבלתי נגישים באופן זמני. אנא דעו שהצוות שלנו עובד במרץ כדי לשחזר את המערכות והמידע שלנו בצורה המאובטחת ביותר האפשרית", אמרו גורמים רשמיים. בהצהרת המשך, אישר הממשל המקומי כי הוא מתמודד עם מתקפת כופרה. גם ה- FBI וגם מחלקת משאבי המידע של טקסס קיבלו מידע אודות התקרית והם חוקרים אותה. הם שכרו מומחים שיעזרו להם לשחזר את הפעילות ונכון לשבוע האחרון של חודש מרץ, שירותי הטלפון והאינטרנט במשרדי מחוז שמאות טרנט עדיין מושבתים.

בשלושת החודשים הראשונים של 2024 נצפו עשרות מתקפות סייבר על ממשלים מדיניים ומקומיים ברחבי ארה"ב, כאשר עד כה אושרו בפומבי יותר מ- 25 תקריות של מתקפות כופרה ודווח על פריצות סייבר רבות אחרות. בשבוע האחרון של חודש מרץ הוסיף מחוז הבריאות בדרום נבאדה את שמו לרשימה והזהיר את התושבים שהאקרים הצליחו לגנוב מידע על ידי הכנסת קוד זדוני לאתר התשלום של המחוז.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

שיבושים בשירותי עיריות בג'ורגי'ה בעקבות מתקפות כופרה
דילוג לתוכן