בנק Truist מאשר דלף מידע לאחר שמידע גנוב הופיע באינטרנט

קבוצת פשעי הסייבר Sp1d3r מוכרת מידע רגיש של אלפי עובדי בנק Truist. בנק זה הינו בנק מסחרי גדול בארה"ב שהוקם בסוף 2019 לאחר מיזוג SunTrust Banks ו- BB&T וכעת יש לו 535 מיליארד דולר בנכסים מנוהלים. Truist מציע שירותים בנקאיים שונים החל מבנקאות צרכנית ובנקאות לעסקים קטנים, בנקאות מסחרית, בנקאות תאגידית והשקעות ועד ביטוח וניהול הון. Sp1d3r טוענים שהם גנבו מידע של 65,000 עובדים כולל עסקאות בנקאיות עם שמות, מספרי חשבונות, יתרות וקוד מקור להעברת כספים.

דלף המידע אירע ככל הנראה באוקטובר 2023, אך בנק Truist אישר זאת רק כעת, לאחר שהנתונים יצאו למכירה: "באוקטובר 2023 חווינו תקרית אבטחת סייבר שהוכלה במהירות", אמר דובר Truist לאנשי אתר BeepingComputer והוסיף: "בשיתוף עם יועצי אבטחת מידע חיצוניים ערכנו חקירה יסודית, נקטנו באמצעים נוספים לאבטחת מערכות המחשוב שלנו והודענו למספר קטן של לקוחות."

קבוצת פשעי הסייבר Sp1d3r מכרו לאחרונה נתונים רגישים על 358,000 עובדים של יצרנית הרכב האמריקאית המובילה Advance Auto Parts, כמו גם 380 מיליון פרופילי לקוחות ומידע רב אחר. המחיר היה 1.5 מיליון דולר. Sp1d3r גם מכרה 34 מיליון אימיילים ומידע אישי מזהה אחר השייכים ללקוחות, עובדים ושותפים של ענקית אבטחת הסייבר Cylance, תמורת 750,000 דולר. מכיוון שפריצת הסייבר של Sp1d3r ל- Advance Auto Parts קרתה דרך ספקית אחסון הנתונים Snowflake, התקשורת העלתה השערה שאולי גם פריצת הסייבר ודלף המידע לבנק Truist קשורים לפריצה ל- Snowflake, אולם דובר Truist אישר שאין כל קשר ל- Snowflake.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

בנק Truist מאשר דלף מידע לאחר שמידע גנוב הופיע באינטרנט
דילוג לתוכן