מתקפת סייבר ודלף מידע מרשת עיריית טוסון באריזונה

עיריית טוסון במדינת אריזונה בארה"ב חשפה פריצת אבטחה ודלף מידע המשפיעים על המידע האישי של יותר מ- 125,000 אנשים. כפי שנחשף בהודעה שנשלחה לאנשים שנפגעו בדבר מתקפת הסייבר, האקרים פרצו לרשת המחשוב של העיר וגנבו מספר לא ידוע של קבצים המכילים מידע רגיש. בכתבה אשר פורסמה באתר bleepingcomputer נאמר כי ההאקרים השיגו גישה לרשת בין ה- 17 ל- 31 בחודש מאי השנה וייתכן שהם גנבו מידע אודות 123,513 אנשים.

ב- 29 במאי נודע לעירייה על פעילות חשודה הכרוכה באישור חשבון רשת של משתמש. ב- 4 באוגוסט נודע לעירייה שייתכן וקבצים מסוימים הועתקו ונלקחו מרשת המחשוב של העירייה. העירייה החלה להודיע לאנשים שככל הנראה הושפעו מדלף המידע ב- 23 בספטמבר, כי מידע אישי רגיש שלהם נחשף במהלך מתקפת הסייבר וההאקרים השיגו גישה לשמותיהם, מספר הביטוח הלאומי שלהם, מספר תעודת זהות, רישיון נהיגה ומספר דרכון. בהודעות שנשלחו לאנשים שנפגעו גם נכתב שלא נמצאו ראיות לכך שעד כה נעשה שימוש לרעה במידע האישי שנגנב. כמו כן, נכתב בהודעות אלו כי עבור מי שנפגע מדלף המידע מומלץ לעקוב אחר דוחות האשראי שלהם לאיתור כל פעילות חשודה שעלולה לרמוז על מקרים של גניבת זהות והונאה הקשורים למידע האישי שלהם.

עיריית טוסון תספק לנפגעי מתקפת הסייבר 12 חודשים של גישה חופשית לשירותי ניטור אשראי והגנה על זהות, כמו גם הדרכה בנושא הגנה מפני גניבת זהות. העירייה הודיעה כי היא מתייחסת לאבטחת המידע שברשותה כעדיפות עליונה ומתנצלת על כל אי נוחות שעלולה להיגרם עקב מתקפת הסייבר. יתר על כן הוסיפה העירייה בהודעתה כי כחלק מהמחויבות המתמשכת שלה לאבטחת המידע שבטיפולה, היא בוחנת את המדיניות והנהלים הקיימים לגבי אבטחת סייבר ובודקת אמצעים נוספים להגנה מפני אירוע מסוג זה בעתיד.

למאמר המלא ולקריאה נוספת לחצו כאן

פריצת האקרים ודלף מידע מרשת עיריית טוסון באריזונה
דילוג לתוכן