טוויטר טוענת שחלק מקוד המקור שלה הודלף

טוויטר דיווחה שחלקים מהקוד הקנייני שלה פורסמו ונחשפו באינטרנט. החברה הסירה את החומר מהרשת והגישה בקשה לצו בית משפט כדי לאתר את מקור ההדלפה. בהדלפה נראו קטעים של קוד המקור של טוויטר – התכנות המניע את פלטפורמת טוויטר והכלים הפנימיים שלה, שפורסמו למאגר התוכנה המקוון GitHub. הקבצים פורסמו על ידי משתמש GitHub שזוהה רק בשם FreeSpeechEnthusiast. החשבון נוצר ב- 3 בינואר ולא נראה שהוא פרסם חומר אחר מלבד קוד טוויטר.

דליפת הקוד הינה התקלה העדכנית של טוויטר, כאשר המנכ"ל אילון מאסק ביקש להחזיר את הירידה החדה בהכנסות באמצעות פיטורים משמעותיים וצעדי קיצוץ עלויות אחרים, שכמה מומחים כבר אמרו כי הם מסכנים את אבטחת הפלטפורמה החברתית. קוד מקור שדלף יכול לא רק לספק תובנה כיצד מעצבת החברה את המוצר שלה, אלא גם לתת לפושעי סייבר הזדמנויות למצוא ולנצל פגמי אבטחה ופגיעויות.

טוויטר השיקה מאמץ לזהות את האדם או הקבוצה FreeSpeechEnthusiast שמאחורי חשבון GitHub, כמו גם כל מי שייתכן שקיים אינטראקציה עם הקוד שדלף. טוויטר הגישה לבית המשפט המחוזי בארה"ב בקשת זימון לדין בתקווה שהדבר יאלץ את GitHub למסור כתובות IP, פרטי קשר ויומני גישה הקשורים לאירוע: "המטרה שלשמה הגשנו זימון לדין הינה להשיג את זהותו של ההאקר לכאורה ומידע כזה ישמש רק למטרת הגנה על זכויות טוויטר", כתבה טוויטר בהגשתה לבית המשפט.

GitHub הסירה את התוכן לאחר שטוויטר הגישה תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים. GitHub סירבה להגיב על הנושא. ההדלפה דווחה לראשונה על ידי הניו יורק טיימס.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

טוויטר טוענת להדלפת חלק מקוד המקור שלה
דילוג לתוכן