גביית תשלום עבור אימות בטוויטר פותחת את הדלת לדיוג

זמן קצר לאחר שהשתלט אילון מאסק על טוויטר, מתרוצצות שמועות שהאימות נועד להתגלגל לשירות ה- Twitter Blue בעלות של 5$ לחודש, אשר מוסיף תכונות נוספות לחוויית המדיה החברתית. עכשיו הנתון הזה הגיע לסכום של עד 20$ לחודש. חוסר הוודאות הזה לגבי חשבונות מאומתים כרגע לצד כל מה שהולך לקרות בהמשך הקו עבור חשבונות חדשים יכול לגרום רק לדבר אחד: הונאות. כאוס האימות של טוויטר הוא כעת בעיית אבטחה: האקרים מכוונים לבעלי חשבונות מאומתים ועשו זאת במשך שנים, כאשר תשלום עבור אימות מגביר את הכאוס עוד יותר כשברקע דיווחים מרובים על מתקפות דיוג מבוססות דוא"ל.

הודעות הדיוג קוראות למשתמשי טוויטר: "אל תאבד את הסטטוס המאומת החינמי! תג האימות יהיה בעלות של 19.99$ לחודש עבור חלק מהמשתמשים לאחר ה- 2 בנובמבר 2022. משתמשים אלו הם משתמשים שאיננו יכולים לאמת באופן מלא שהם אנשים מפורסמים או ידועים. עליך לתת אישור קצר כדי שלא תהיה מושפע מהמצב הזה. כדי לקבל את תג האימות בחינם ולתמיד, אנא אשר שאתה אדם מוכר. אם לא תספק אימות, תשלם 19.99$ כל חודש כמו משתמשים אחרים כדי לקבל את תג האימות." יהיו הרבה מאוד אנשים שלא ירצו לשלם 240$ לשנה כדי לשמור על סימן אימות. הגיוני שחלק מהאנשים יתפתו ל"הצעה" הזו בדוא"ל, במיוחד אם היה קשה במיוחד להשיג את הסטטוס המאומת מלכתחילה.

בשלב זה, לאף אחד אין מושג מה יקרה לאנשים שיש להם תג אימות לעומת אנשים שרוצים לקבל תג אימות בעתיד הקרוב. אולי העמלה, אם היא תופיע, תהיה זולה יותר עבור אנשים שיש להם תג במשך זמן רב או שעלות התג תהיה שונה לפי ענף. יתכן אף כי מספר אנשים לא יושפעו מהעלות החדשה ולא יצטרכו לשלם. לא באמת ניתן לדעת בוודאות בשלב זה, אבל מה שכן ניתן לומר בוודאות הוא שהונאות אימות נוספות תופעלנה כששינויים במסלול האימות יתחילו להתגבש.

טרם ברור אם טוויטר תודיע לאנשים באימייל, או אם ההודעה תתרחש באתר או באפליקציה עצמה. כתוצאה מכך, לא ניתן לומר בוודאות כי הודעת דוא"ל המציינת מה צריך לעשות לאחר מכן תהיה מזויפת או לא. לעת עתה, העצה הטובה ביותר עבור אלו שעלולים להיות מושפעים כעת או בעתיד היא לפקוח עין על Twitter.com ולשים לב להודעות הרשת החברתית.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

גביית תשלום עבור אימות בטוויטר פותחת את הדלת לדיוג
דילוג לתוכן