חברת אספקת מים בבריטניה נפגעה מהתקפת סייבר

אתר CyberNews מדווח על מתקפת סייבר על ספקית המים הבריטית South Staffordshire PLC (חברת האם של South Staffs Water ו- Cambridge Water). לחברה יותר ממיליון לקוחות. לפי ההצהרה של South Staffordshire PLC, התקרית לא השפיעה על יכולתה לספק מים בטוחים והיא ממשיכה לשרת את לקוחותיה של Cambridge Water ו- South Staffs Water. עם זאת, החברה עדיין חווה שיבושים ברשתות המחשוב שלה.

ספקית המים טוענת כי היא עובדת בצמוד לרשויות הממשל והרגולציה הרלוונטיות ותעדכן אותן, כמו גם את הלקוחות שלה, ככל שהחקירות תימשכנה.

ידיעה זו מגיעה זמן קצר לאחר שקבוצת הכופר Clop הודיעה כי פרצה לאחת מחברות אספקת המים הגדולות בבריטניה (המשרתת למעלה מ- 15 מיליון לקוחות) המכונה Thames Water. קבוצת הכופרה טוענת שהשיגה גישה ל- 5TB של נתונים ובידה לשנות את ההרכב הכימי של אספקת המים של החברה. קבוצת הכופרה גם מתחה ביקורת על יכולות האבטחה של החברה והוסיפה שהאקרים אחרים עלולים להזיק אפילו יותר ממנה. Thames Water הכחישו את הטענות הללו בהצהרה פומבית: "אנו מודעים לדיווחים בתקשורת לפיהם Thames Water עומדת בפני מתקפת סייבר. אנחנו רוצים להרגיע אתכם שזה לא המקרה ואנחנו מצטערים אם הדיווחים גרמו למצוקה".

משערים ש- Clop השתמשה בנתונים שהיא שלפה מ- South Staffordshire PLC כדי לסחוט את Thames Water, אך טרם התקבלו לכך אישורים.

למקור הידיעה וקריאה נוספת

דילוג לתוכן