מתקפת סייבר משבשת את מערכות המחשוב של בתי חולים ברחבי ארה"ב

מתקפת סייבר שיבשה את מערכות המחשוב של בתי חולים ברחבי ארצות הברית ואילצה את חדרי המיון במספר מדינות להיסגר ולהסיט אמבולנסים לבתי חולים חלופיים. שירותי טיפול ראשוני רבים הושבתו בזמן שמומחי אבטחת סייבר עובדים כדי לקבוע את היקף מתקפת הסייבר. מתקפת הסייבר החלה ביום חמישי שעבר במתקנים המופעלים על ידי חברת פרוספקט מדיקל הולדינגס שבסיסה בקליפורניה ובניהולה בתי חולים ומרפאות שם ובטקסס, קונטיקט, רוד איילנד ופנסילבניה: "כשנודע לנו על מתקפת הסייבר, העברנו את המערכות שלנו למצב לא מקוון כדי להגן עליהן והתחלנו בחקירה בעזרת מומחי אבטחת סייבר של צד שלישי", אמרה החברה בהצהרתה והוסיפה: "בעוד החקירה שלנו נמשכת, אנו מתמקדים במתן מענה לצרכים הדחופים של המטופלים שלנו ואנו עובדים במרץ כדי לחזור לפעילות רגילה במהירות האפשרית".

מתקפות סייבר וגניבת מידע נמצאות במגמת עלייה בעולם בשנים האחרונות. בארה"ב סיכנו מתקפות כאלו מידע ונתונים של אוניברסיטאות, מערכות בתי ספר ציבוריים, בתי חולים, ממשלים מקומיים וסוכנויות פדרליות. ברוב מתקפות הכופרה מחפשים פושעי סייבר נקודות תורפה במערכות אבטחה כדי להשיג גישה לנתונים ולמידע אישי. לאחר מכן הם מחזיקים את הנתונים הללו כערובה ולעתים קרובות מאיימים לפרסם אותם ברבים או לשחרר אותם בדרך אחרת, אלא אם ישלמו להם כופר עד תאריך יעד מסוים. על פי סוכנות הסייבר המובילה בארה"ב, נפגעו במתקפות שבוצעו על ידי פושעי סייבר רוסים בחודש יוני, מספר סוכנויות אמריקאיות כולל משרד האנרגיה, חברות פרטיות ומוסדות ציבוריים. מומחים טוענים שכבר שולמו 450 מיליון דולר בתשלומי כופר ברחבי העולם רק במחצית הראשונה של 2023 – עלייה ניכרת משנת 2022.

מתקפת הסייבר בשבוע שעבר גרמה לכאוס במיתקנים רפואיים במספר מדינות: בקונטיקט היו סגורות מחלקות המיון במנצ'סטר ממוריאל ובבית החולים הכללי של רוקוויל במשך רוב יום חמישי והחולים הופנו למרכזים רפואיים סמוכים אחרים. ניתוחים אלקטיביים, פגישות חוץ, העברת מנות דם ושירותים אחרים הושעו ובעוד שמחלקות המיון נפתחו מחדש בסוף יום חמישי, נותרו סגורים שירותי טיפול ראשוני רבים ביום שישי. שיבושים דומים דווחו גם במתקנים אחרים ברחבי ארה"ב: בפנסילבניה, השפיעה מתקפת הסייבר על שירותים במתקנים הכוללים את המרכז הרפואי קרוזר-צ'סטר באפלנד, בית החולים טיילור ברידלי פארק, בית החולים ממוריאל של מחוז דלאוור בדרקסל היל ובית החולים בספרינגפילד.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר משבשת את מערכות המחשוב של בתי חולים ברחבי ארה"ב
דילוג לתוכן