דלף מידע בחברת Verizon פוגע ב- 63,000 עובדים

חברת Verizon Communications מזהירה כי דלף מידע השפיע על כמעט מחצית מכוח העבודה שלה וחשף מידע רגיש של עובדים. Verizon הינה חברת טלקומוניקציה ומדיה אמריקאית המספקת טלוויזיה בכבלים, טלקומוניקציה ושירותי אינטרנט ליותר מ- 150 מיליון מנויים ברחבי ארה"ב. לחברה יש יותר מ- 117,000 עובדים ויש לה הכנסות שנתיות של 136.8 מיליארד (נכון לשנת 2022). הודעה על דלף המידע שנשלחה למשרד התובע הכללי של מיין, חושפת כי עובד Verizon קיבל ב- 21 בספטמבר 2023 גישה בלתי מורשית לקובץ המכיל מידע רגיש של עובדים. Verizon גילתה את דלף המידע ב- 12 בדצמבר 2023 – כמעט שלושה חודשים לאחר מכן וקבעה כי דלף המידע כולל מידע רגיש של 63,206 עובדים.

המידע שנחשף כולל: שם מלא, כתובת מגורים, מספר תעודת זהות, מין, שיוך לאיגוד, תאריך לידה ומידע על פיצויים. עם זאת, נראה כי דלף המידע לא השפיע על מידע הלקוחות.

Verizon טוענת שהיא פועלת באופן אקטיבי לחיזוק אבטחת המידע הפנימית שלה כדי למנוע מקרים דומים בעתיד וכן, ציינה כי בשלב זה אין סימנים לניצול זדוני או עדות לכך שהנתונים הודלפו באופן נרחב. כדי להגן על העובדים מפני הסיכונים הכרוכים בתקרית אבטחת המידע, צירפה Verizon בהודעות שנשלחו לעובדים שנפגעו, הנחיות לגבי הרשמה לשירות הגנה מפני גניבת זהות וניטור אשראי לשנתיים.

אתר BleepingComputer יצר קשר עם Verizon כדי לדעת אם האירוע הופנה לטיפול רשויות אכיפת החוק וקיבל מריץ' יאנג – דובר Verizon את התשובה הבאה: "Verizon גילתה לאחרונה שעובד טיפל באופן בלתי הולם בקובץ המכיל מידע אישי מסוים אודות חלק מעובדי Verizon. בשלב זה, אין לנו סיבה להאמין שנעשה במידע שימוש זדוני או שהוא הודלף מחוץ ל- Verizon. אנו מודיעים לעובדים המושפעים ולרגולטורים והסקירה הפנימית שלנו בנושא זה נמשכת. לא שיתפנו את האירוע עם רשויות אכיפת החוק. אין אינדיקציה לכוונת זדון וגם איננו מאמינים שהמידע שותף חיצונית".

ל- Verizon הייתה תקופה רגועה יחסית של אירועי אבטחת סייבר בשנים האחרונות. התקרית הגדולה האחרונה של החברה התרחשה באוקטובר 2022, כאשר האקרים ניסו לבצע החלפת סים כדי לחטוף חשבונות לקוחות. למרות ש- Verizon טוענת שחסמה את הפעילות, נחשף מידע רגיש של לקוחות כגון נתוני כרטיסי אשראי, שמות, מספרי טלפון, כתובות מגורים ומידע אחר הקשור לשירות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע בחברת Verizon פוגע ב- 63,000 עובדים
דילוג לתוכן