ורמונט מעבירה את חוק פרטיות המידע המאפשר לצרכנים לתבוע חברות

בית המחוקקים של ורמונט העביר בשבוע שעבר את אחד מחוקי פרטיות המידע המקיפים ביותר במדינה – חוק המאפשר ליחידים לתבוע חברות בגין הפרת זכויות הפרטיות שלהם. זוהי הוראה חסרת תקדים בין חוקי המדינה הקיימים. החוק כולל דרישה למזעור כמות המידע, המגביל באופן משמעותי את הנתונים האישיים אותם יכולים חברות לאסוף ולהשתמש בהם. כמו כן אוסר החוק על חברות למכור נתונים רגישים של צרכנים, מה שמאפשר ליחידים לתבוע חברה אם הם מאמינים שנתונים רגישים שלהם הועברו לצד שלישי.

זכות התביעה הפרטית מאפשרת ליחידים לתבוע חברות שלדעתם הפרו את זכויותיהם וזאת, מבלי להסתמך על רשויות המדינה שינקטו בהליכים נגד אותן חברות. הוראה דומה שנכללה בחוק הפרטיות הביומטרי של אילינוי הובילה לגל של תביעות ייצוגיות. זכות התביעה הפרטית של חוק פרטיות המידע בוורמונט תצטרך להיות מאושרת מחדש לאחר שנתיים והיא חלה על כל עסק או אדם אשר מעבדים יותר מ- 100,000 רשומות צרכנים. בקליפורניה, חוק פרטיות הנתונים המקיף והחזק מאפשר ליחידים לתבוע עסקים שלדעתם הפרו את זכויותיהם, אך ההוראה חלה רק על הפרות מידע ולא על פרטיות דיגיטלית.

"בתקופה שבה כל מה שאנחנו עושים מנוטר תחת כלכלת מעקב, אי אפשר להפריז בדחיפות הרגע הזה", אמרה נציגת החסות של הצעת החוק – דוקטור מוניק פריסטלי.

מוקדם יותר בשבוע שעבר, נחתמה חקיקה משמעותית בנושא פרטיות דיגיטלית על ידי מושל מרילנד – ווס מור. חקיקה זו העניקה לתומכים שני ניצחונות גדולים בעקבות העברת שורה של הצעות חוק חלשות ברמת המדינית. בסך הכל העבירו 17 מדינות חוקי פרטיות נתונים עד היום.

"ההכללה של זכות תביעה פרטית בחוק הזה, למרות שהיא מוגבלת, היא משמעותית ביותר", אמר מאט שוורץ – מנתח מדיניות ב- Consumer Reports והוסיף: "משמעות הדבר היא שצרכנים שנפגעו משימוש לרעה בנתונים של ביג טק, יקבלו למעשה את היכולת להגן על זכויותיהם".

החקיקה של ורמונט מגבילה גם את האופן שבו חברות יכולות להשתמש בנתוני מיקום גיאוגרפי ויש לציין כי חקיקה זו עולה בקנה אחד עם המאמצים של מנהיגי הקונגרס לחוקק חוק פדרלי מקיף לפרטיות מידע לאחר שנים של כישלון בכך.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

ורמונט מעבירה את חוק פרטיות המידע המאפשר לצרכנים לתבוע חברות
דילוג לתוכן