מחוז וושינגטון משלם דמי כופר של 350,000 דולר בעקבות מתקפת כופרה

אתר CBS מדווח כי מועצת הנציבים של מחוז וושינגטון הצביעה רשמית בשבוע שעבר עבור שימוש ב- 400,000 דולר כדי לטפל בתשלום דמי כופר של כמעט 350,000 דולר וכ- 20,000 דולר עבור עלות הטיפול בתשלום. מתקפת סייבר בחודש ינואר נגד המחוז השביתה מספר שירותי מחוז.

ההצבעה התקיימה ב- 6 בפברואר. זו הייתה פגישת חירום כי זה היה המועד האחרון לשלם לפושעי הסייבר את דמי הכופר: "ההאקרים השיגו כמויות גדולות של נתונים ממערכת המחשבים של המחוז", אמר עורך הדין של מחוז וושינגטון – Gary Sweat. הנציב Larry Maggi לא היה מרוצה כי הוא הרגיש שזה רק מזמין עוד מתקפות של פושעי סייבר: "אני מוצא את זה דוחה שאנחנו נותנים כסף לעברייני סייבר", אמר Maggi. יו"ר מועצת המנהלים Nick Sherman הסכים שזה לא אידיאלי לשלם לפושעי הסייבר, למרות שלטענתו הנתונים שיש בידי פושעי הסייבר עלולים להיות מסוכנים מאוד. ברשומות המחוז קיימים נתונים על ילדים בסיכון ושרמן לא רצה שמידע זה יגיע לרשת האינטרנט האפלה. מומחי סייבר אמרו ל- KDKA-TV שהם מייעצים לארגונים לא לשלם את דמי הכופר כאשר הם מותקפים.

בשלב זה טוען המחוז כי 80% מהמערכת המחשוב שלו שוחזרו מאז תשלום הכופר. הכסף לתשלום דמי הכופר הגיע מכספי תוכנית ההצלה האמריקאית.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מחוז וושינגטון משלם דמי כופר של 350,000 דולר בעקבות מתקפת כופרה
דילוג לתוכן