אירלנד – מתקפת סייבר בעלת מניעים פוליטיים על מערכת אספקת מים

פושעי סייבר גרמו לטלטלה ל- 180 לקוחות מערכת אספקת מים פרטית – תושבים באזור אריס שבאירלנד. מתקפת הסייבר נבעה ממניעים פוליטיים, כאשר תושבי Binghamstown / Drum היו ללא אספקת מים בזמן שצוותים טכניים עבדו לתיקון מערכת שאיבת המים של Eurotronics מתוצרת ישראל. פושעי הסייבר ציינו כי מתקפת הסייבר הייתה בשל העובדה שמקור מערכת אספקת המים הינו בישראל.

נואל וולש – חבר בתוכנית המים הקבוצתית שהוקמה ב- 1974, אמר שבדרך כלל מקבלת הוועדה התראות טלפוניות אודות תקלות במערכת אספקת המים, אולם במקרה זה לא התקבלה התראה בעת ניתוק האספקה: "איש צוות שלנו ראה על מסך מערכת המחשוב הודעה: 'פרצנו לך' וכן נכתב Down with Israel ושם קבוצת הסייבר שביצעה את הפריצה"; לקח כל היום לעקוף את נזקי מתקפת הסייבר כדי שנוכל לאפשר למים לזרום באופן ידני". וולש הוסיף כי ייתכן שמערכת האבטחה של חומת האש שלהם לא הייתה חזקה מספיק והם משפרים כעת את מערכות האבטחה שלהם. וולש ציין כי המתקפה גרמה להלם וזו הייתה אי נוחות גדולה, אולם הייתה הקלה כאשר אספקת המים שוחזרה לבסוף.

ניצב ראשי ריימונד מקמהן נשאל בישיבת ועדת השיטור המשותפת עד כמה מוכנה המשטרה להתמודדות עם מתקפות סייבר ואיזה סוג של אזהרות ניתנות לתוכניות מים קבוצתיות אחרות ולסוכנויות וארגונים אחרים. מקמהן ענה שהמשטרה מקיימת קשר הדוק מאד עם יחידות פשעי הסייבר הלאומיות על בסיס קבוע וכן אמר שהוא לא מודע לאירועים דומים אחרים במחוז: "בוודאי שאנחנו נגיב ובכל דרך שנוכל, מהר מאוד ביחס לנושאים הללו. אנחנו ללא ספק שם כדי לסייע בכל דרך שנוכל", אמר מקמהן וציין כי: "זה משהו שהופך נפוץ יותר ויותר ואנו בהחלט עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם יחידת פשעי הסייבר בדבלין". מקמהון גם אמר שכאשר מתרחשת תקרית סייבר, הם מתייעצים עם המשרד הלאומי אשר לוקח את התפקיד הראשי בחקירה ומתייעץ עם בלשים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

אירלנד - מתקפת סייבר בעלת מניעים פוליטיים על מערכת אספקת מים
דילוג לתוכן