דלף מידע מהקמעונאי הבריטי WHSmith חושף פרטי עובדים

הקמעונאי הבריטי WHSmith בן מאות שנים המתמחה בספרים ופרסומים אחרים, נפגע ממתקפת סייבר בה השיגו האקרים גישה לנתוני החברה. מהחברה נמסר כי היא חוקרת דלף מידע שהוביל לגישה בלתי מורשית לנתוני החברה, כולל מידע אודות עובדים בהווה ובעבר, אם כי היא טוענת לעסקים כרגיל למרות ההתקפה: "לא הייתה השפעה על פעילויות המסחר של החברה. אתר האינטרנט שלנו, חשבונות הלקוחות ומאגרי הנתונים הבסיסיים של הלקוחות נמצאים במערכות נפרדות שאינן מושפעות מאירוע זה", הצהיר Whsmith.

WHSmith מעסיק מעל 12,500 עובדים, מה שאומר שמספר האנשים שנפגעו מדלף המידע הינו גדול. החברה הוקמה בשנת 1792, כך שעסק שהיה פעיל במהלך המהפכה הצרפתית חווה בימים אלו דלף מידע כתוצאה ממתקפת סייבר…

ריצ'רד הוליס – מנכ"ל צוות הסיכון של חברת אבטחת סייבר, אומר כי ההאקרים השיגו ככל הנראה גישה לשמות, כתובות, תאריכי לידה ומספרי ביטוח לאומי של עובדים, אך לא נראה שנחשפו נתוני מסחר. יחד עם זאת אמר הוליס כי האקרים יכולים להשתמש בנתונים אליהם נחשפו כדי לבצע הונאות זהות וגם למקד לקורבנות במתקפות דיוג במטרה לגנוב מידע נוסף.

חברות בריטיות הינן יעדים פופולריים עבור פושעי סייבר: בנובמבר האחרון תקף סינדיקט סייבר המקושר לרוסיה את רשות הדואר הבריטית במתקפת כופרה, בדרישה לכופר של 80 מיליון דולר, דרישה שסורבה בסופו של דבר.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מהקמעונאי הבריטי WHSmith חושף פרטי עובדים
דילוג לתוכן