תוכנת שולחן העבודה המרוחק AnyDesk נפרצה ומחייבת איפוס סיסמא

יצרנית תוכנת שולחן העבודה המרוחק AnyDesk חשפה כי ספגה מתקפת סייבר אשר הובילה לפגיעה במערכות המחשוב שלה. החברה מסרה כי התקרית, שהתגלתה בעקבות ביקורת אבטחת מידע, אינה מתקפת כופרה וכי החברה הודיעה לרשויות הרלוונטיות: "ביטלנו את כל האישורים הקשורים לאבטחה והמערכות תוקנו או הוחלפו במידת הצורך", אמרה החברה בהצהרתה והוסיפה: "אנחנו נשלול את אישור חתימת הקוד הקודם עבור הקבצים הבינאריים שלנו בקרוב וכן, כבר התחלנו להחליף אותו בקוד חדש".

מתוך זהירות ביטלה AnyDesk גם את כל הסיסמאות לפורטל האינטרנט שלה והחברה קורא למשתמשי התוכנה לשנות את הסיסמאות שלהם, אם נעשה שימוש חוזר באותן סיסמאות בשירותים מקוונים אחרים. כמו כן, מומלץ למשתמשים להוריד את הגרסה העדכנית ביותר של התוכנה, שמגיעה עם אישור חתימת קוד חדש.

AnyDesk לא חשפה מתי וכיצד נפרצו מערכות המחשוב שלה וכרגע לא ידוע אם נגנב מידע כלשהו בעקבות הפריצה.

AnyDesk מתגאה בלמעלה מ- 170,000 לקוחות, כולל Amedes, AutoForm Engineering, LG Electronics, Samsung Electronics, Spidercam ו- Thales. חשיפה זו מגיעה במקביל לחשפית חברת Cloudflare כי היא נפרצה על ידי האקרים בחסות מדינת לאום, אשר השיגו גישה בלתי מורשית לשרת Atlassian שלה ובסופו של דבר השיגו גישה למידע ולקוד מקור.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

תוכנת שולחן העבודה המרוחק AnyDesk נפרצה ומחייבת איפוס סיסמא
דילוג לתוכן