מתקפת סייבר על אגף הכספים של מדינת קליפורניה

אגף הכספים של מדינת קליפורניה בארה"ב נפגע ממתקפת סייבר, כך אישר השבוע מרכז אבטחת הסייבר של המדינה (Cal-CSIC) אשר טען כי החדירה למערכות המחשוב של האגף זוהתה באמצעות תיאום בין גורמי ביטחון מדינתיים ופדרליים. "עם זיהוי מתקפת הסייבר החלו מומחי אבטחה דיגיטלית וציידי האקרים להעריך את היקף הפריצה, להכיל ולצמצם פגיעויות עתידיות", נכתב בהצהרה שפורסמה לציבור. ה- Cal-CSIC הסבירו עוד כי למרות שהם לא יכולים להגיב אודות פרטי החקירה המתמשכת, הם מאשרים שלא נפגעו כספי מדינה.

כנופיית הכופרה LockBit המזוהה עם רוסיה לקחה אחריות על מתקפת הסייבר. בבלוג שלהם טוענים LockBit שהם גנבו 76GB של נתונים כולל מסמכי IT ומסמכים פיננסיים, נתונים חסויים וכתבי בית דין. הם הוסיפו שעל אגף הכספים לשלם את דרישת הכופר עד 24 בדצמבר, אחרת תפרסם הכנופייה את המידע שברשותה. לדברי מומחי אבטחת סייבר, הדבר מצביע על כך שההאקרים הצליחו להצפין או למחוק לפחות חלק ממערכות המחשוב של אגף הכספים באמצעות כופרה או נוזקת מגב.

מתקפת הסייבר הזו מתרחשת על רקע תאריך היעד ה- 10 בינואר 2023 להצגת התקציב לשנת הכספים הבאה על ידי מושל קליפורניה. התקציב הנוכחי שהוקצה לאבטחת סייבר הוא 38.8 מיליון דולר. נכון לרגע זה, אתר האינטרנט של California Budget נשאר בלתי נגיש לציבור.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על אגף הכספים של מדינת קליפורניה בארה"ב
דילוג לתוכן